Ażurowe nie znaczy nudne!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Delikatne i eteryczne, ale jednocześnie bardzo solidne. Tradycyjne, ale niepozbawione współczesnych wpływów. Ażurowe dekoracje świąteczne, bo o nich mowa, łączą w sobie wiele sprzeczności, by ostatecznie stać się czymś niesamowicie pięknym. Są już w wielu polskich miastach – czy w Twoim również?

 

ażurowe dekoracje terrachristmas zielona góra (19) (Small)

Źródło: www.terrachristmas.pl

Ręcznie wykonane, wytrzymałe, ażurowe dekoracje, które atrakcyjnie podkreślają rangę świąt Bożego Narodzenia. Efektowne nawet bez dodatkowego oświetlenia, stworzą nastrojowe akcenty odporne na niesprzyjające zimowe warunki. Szeroka gama dostępnych modeli to nieograniczone wręcz możliwości aranżacji świątecznej szaty.

Dekoracje ażurowe TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Niepowtarzalna dekoracja

Elementy „hand-made” to jeden z najbardziej poszukiwanych prezentów. Ręcznie wykonane dekoracje są jedyne w swoim rodzaju, a w każdej z nich można dostrzec coś naprawdę wyjątkowego. Warto przenieść magię takich ozdób także do przestrzeni miejskich.

ażurowe dekoracje TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Dekoracje z kolekcji TerraChristmas są odpowiedzią na modę popularyzującą autorskie ozdoby. Lekkie i trwałe ażurowe kule, stożki czy gwiazdy są bowiem wykonywane ręcznie, jedynie przy niewielkim wsparciu maszyn. Formowane są z tak zwanych „nici” włókna szklanego, dzięki czemu zachowują swój niepowtarzalny charakter.

terrachristmas-dekoracje-miejskie-nowogrodziec-5Źródło: www.terrachristmas.pl

Nitki w kąpieli

Produkcja ażurowych dekoracji wymaga wiele uwagi. Najpierw pojedyncze „nitki” włókna szklanego są zanurzane w kąpieli żywicznej, dzięki czemu stają się na tyle plastyczne, że można nadawać im dowolne formy. W kolekcji TerraChristmas znalazły się te najbardziej kojarzone ze świętami: kula przypominająca bombkę, gwiazda, a także stożkowa choinka.

Dekoracje ażurowe TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Wykorzystanie włókna szklanego sprawia, że ostateczny efektem produkcji są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne dekoracje o pięknej, zwiewnej formie. Ażurowe dekoracje dla miast przypominają koronkę – a po zawieszeniu ponad głowami przechodniów, na latarniach bądź pod sklepieniami – tworzą bajkową scenerię.

donice gianto ażurowe dekoracje świąteczne terrachristmas 811111

Źródło: www.terrachristmas.pl

Blask świąt

Tak powstała dekoracja, która zachwyca swoim urokiem. Jednak to nie koniec możliwości! Aby dodatkowo uświetnić kompozycję, warto dodać jej nieco blasku. Ażurowe dekoracje mogą zostać wzbogacone kolorowymi łańcuchami świetlnymi, dzięki czemu świąteczna dekoracja staje się niepowtarzalna. Można ją też łatwo modyfikować z każdym zimowym sezonem, przygotowując w ten sposób prezent – niespodziankę dla wszystkich mieszkańców.

ażurowe dekoracje TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Trzy wymiary

W przeciwieństwie do wielu innych elementów dedykowanych przestrzeni publicznej, ażurowe elementy cechuje trójwymiarowa forma. Oznacza to, że kompozycja jest atrakcyjna dla oka niezależnie od kąta jej ustawienia i miejsca obserwacji.

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (2)2Źródło: www.terrachristmas.pl

Włókno szklane jest ognioodporne, co sprawia, że świąteczne dekoracje mogą zdobić także zamknięte przestrzenie i nigdy nie przyczynią się do wypadków ani strat. Trwałość i solidność zastosowanych materiałów sprawia, że ozdoby nie zmieniają swojej formy przez wiele sezonów, a konserwacja jest ograniczona do minimum.

TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Ażurowe dekoracje dla miast to nietypowe połączenie tradycji i nowoczesności, dzieła ludzkich rąk, ale i oryginalnego wykorzystania technologii. Warto wykorzystać tę funkcjonalność podczas aranżowania świątecznej scenerii w miastach i podarować wszystkim naprawdę bajkową Gwiazdkę!

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz