Wygląd wespół w zespół z bezpieczeństwem

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Po europejskich ulicach jeździ coraz więcej pojazdów. Obciążenie arterii rośnie, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo, jak i estetykę przestrzeni publicznych. W jaki sposób więc bezpiecznie i ciekawie wyznaczyć miejsca, w których mogą przebywać samochody od tych, po których mieszkańcy mogą bezpiecznie spacerować?

donice nunoni dla miast (3)Źródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Wydzielić przestrzeń

Wyznaczenie strefy parkingowej z większej, otwartej przestrzeni może być nie lada problemem. Stworzenie miejsca, do którego nie wjedzie nieuważny kierowca wymaga użycia stosownej przegrody. Warto wykorzystać pomysł z Bolesławca, gdzie w subtelny sposób, bez ingerencji w zabudowę, miejsca dla pojazdów zostały wydzielone przez wielkie kolorowe donice.

SONY DSCŹródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Optyczny separator

Ściśle wyznaczone w zabudowie chodniki to również miejsca, które wymagają dopasowanej dekoracji. Aranżacja powinna być taka jak w Ełku lub Katowicach: trudna do zaburzenia, jednak na tyle mobilna, by móc w dowolnym momencie wprowadzić zmiany w wyglądzie okolicy. Dodatkowe wyróżnienie przestrzeni zarezerwowanej dla pieszych, jak i stref dzielących pasy jezdni i wyłączonych z ruchu pozwala poprawić bezpieczeństwo. Obecność dużych pojemników Gianto w zdecydowanych kolorach na krawędzi chodnika wpływa na poczucie percepcji przestrzeni kierujących lepiej niż same barierki, dzięki czemu pojazdy nie naruszają ani samej strefy, ani jezdni po przeciwnej stronie.

donice nunoni dla miast (4)Źródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Bezpieczeństwo na 1 miejscu

W przestrzeniach publicznych aspekt bezpieczeństwa góruje nad wszystkimi innymi. Bezwzględna konieczność zachowania porządku na ulicach i chodnikach wymusza zastosowanie konkretnych rozwiązań. W razie utraty kontroli nad samochodem, ten wytraci prędkość na donicy – nie na innym pojeździe ani co gorsza pieszym – nawet jeśli sam pojemnik zostanie uszkodzony, auto i jego pasażerowie, odniesie straty mniejsze niż w przypadku kontaktu z klasycznym betonowym gazonem czy innym uczestnikiem ruchu.

donice miejskie Gianto nunoni (2)Źródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Warto się wyróżnić

Estetyka, poczucie gustu, umiejętność wychwycenia najnowszych trendów w architekturze – to kwestie, które pozwalają wyróżnić przestrzeń na tle innych. Liczne polskie miasta takie jak Katowice, Rybnik, Bolesławiec czy Myślibórz już postawiły na konkretny wyróżnik. Poza schludnymi ulicami, zadbanymi elewacjami, trafiły do nich wielkie donice Gianto, które dopełniły przyjaznego wizerunku, który na długo zapada w pamięć. Funkcjonalne rozwiązania naprawdę mogą być estetyczne!

donice miejskie gianto (5)Źródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Duże… korzyści

Infrastruktura drogowa to nie tylko ulice i chodniki, ale również ronda, skrzyżowania, estakady czy mosty. W każdej z tych przestrzeni znajdzie się miejsce nie tylko na aspekty użytkowy, ale również estetyczny. Polietylen, czyli wyjątkowo mocny materiał, który zastosowano w produkcji gwarantuje, że to rozwiązanie idealne dla potrzeb wspólnych przestrzeni, w których nietrudno o nieprzewidziane sytuacje takie jak uszkodzenia mechaniczne, akty wandalizmu czy opady atmosferyczne.

donice nunoni dla miast (1)Źródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Warto postawić na klasyczne, sprawdzone rozwiązania: tradycyjna forma donic Gianto sprawia, że harmonijnie komponują się z one w każdym otoczeniu!

donice nunoni dla miast (5)Źródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz