Z głową w… kwiatach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Nastał najlepszy czas dla zieleni w mieście – pogoda sprzyja roślinom, kwiaty wprost wybuchają paletą barw. Przestrzeń publiczna nabiera zupełnie nowego wyrazu, który można w łatwy sposób dodatkowo uatrakcyjnić. Wiszące wieże kwiatowe, znane również jako ample, są tego najlepszym przykładem.

wiszące wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Cieplejsze dni mobilizują do spacerów, a te stają się przyjemniejsze, gdy towarzyszą im kwiaty. Aby więc natura zawitała również do przestrzeni miejskiej, powstały wiszące wieże kwiatowe, pozwalające na to, by rośliny trafiły również ponad głowy przechodniów.

Wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ze względu na to, że ample kwiatowe mogą być montowane do latarni o dowolnym przekroju, zagospodarowanie miejsc trudnych kompozycyjnie przestaje być problemem. Lampy i słupy są wszak elementem, bez którego nowoczesne miasto nie może sprawnie funkcjonować – a to właśnie mała architektura może być z powodzeniem wykorzystana do aranżowania przestrzeni kwiatami.

wiszące kaskadowe konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiszące konstrukcje kwietnikowe raz na zawsze rozwiązują kwestię dekoracji miejsc bez naturalnego podłoża – sprawiają, że kolorowe i pachnące rośliny mogą z powodzeniem zdobić nawet wąskie chodniki, ruchliwe parkingi lub mosty.

wiszące kaskadowe konstrukcje Terra, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Dekoracja znajduje się na poziomie powyżej chodników, dlatego nie zaburza komunikacji, jej mocowanie jest również na tyle wytrzymałe, że ample nie znikną z miejsca swojego przeznaczenia. Będzie nieprzerwanie zdobił przestrzeń nawet przy silnych wiatrach lub w przypadku wystąpienia aktów wandalizmu.

Kompleksowa Usługa Wiszące Konstrukcje Kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kwietnik to jednak przede wszystkim estetyczny element przestrzeni. Właśnie dlatego wyposażono go kaskadowy system wewnętrznych pierścieni, co gwarantuje doskonałe warunki dla kwiatów korzenie mogą bez przeszkód rozprzestrzeniać się wewnątrz pojemnika, co pozytywnie wpływa na wygląd całej aranżacji. Efekt dekoracyjny wzbudził zachwyt nie tylko w Świebodzinie!

Świebodzin wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

W ten prosty i skuteczny sposób powstaje więc bujna, w pełni pokryta roślinami aranżacja miejskich latarni, która przenosi przechodniów wprost na niezwykły spacer pośród najprawdziwszych kwiatów.

Świebodzin wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Świebodzin wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Świebodzin wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe Terra, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe Terra, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz