Wiszące kwietniki – co i jak?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Solidność, estetyka i funkcjonalność – to podstawowe wymogi stawiane przed roślinnymi dekoracjami eksponowanymi w przestrzeni publicznej. Jak jednak udaje się połączyć te elementy? Dobrym rozwiązaniem są wiszące konstrukcje kwietnikowe, które nie tylko dbają o wygląd miasta, ale i bezpieczeństwo jego mieszkańców.

wiszące wieże kwiatowe terra

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Efekt kwiatowej kuli

Kula to kształt idealny, i to nie tylko w geometrii! Tak piękny kształt pożądany jest również w przypadku miejskich roślinnych dekoracji. Kaskadowa budowa wiszącego kwietnika sprawia, że nasadzone w nim rośliny z czasem formują barwną kopułę. Innowacyjna konstrukcja to również ułatwiony dostęp wody, składników odżywczych, tlenu i swobodny rozrost korzeni, a co za tym idzie: jeszcze lepszy efekt dekoracyjny.

Dobierz uchwyt dla bezpieczeństwa

Aby móc ukwiecić każdą z latarń, jakie użytkowane są we współczesnych miastach, stworzono szereg specjalistycznych mocowań. Indywidualny dobór uchwytów pozwala dokładnie dopasować kwietnik do powierzchni słupa bez ryzyka przesunięcia dekoracji. Prace nad wprowadzeniem dekoracji na lampy zajmują zaledwie kilka chwil, podobnie jak ich demontaż.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraZielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Skrupulatnie dobrane mocowania do podwójna korzyść: osłona zewnętrznej powłoki lampy i najwyższy poziom bezpieczeństwa zarazem. Imponujący efekt dekoracyjny, estetyczna powłoka latarni, a przede wszystkim bezpieczeństwo przechodniów to przecież podstawa!

Kompleksowa Usługa Zielona GóraZielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiszące kwietniki wykonane są ze stali ciętej laserowo, przez co krawędzie są idealnie równe. Dla uniknięcia skaleczeń, a także uszkodzeń liści oraz kwiatów zostały osłonięte gumowymi uszczelkami.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Podlewanie miejskich roślin wymaga znacznych nakładów. Niestety, często znaczna ilość wody dostarczanej do sadzonek jest marnowana. Warto ograniczyć niepotrzebne straty i wybrać wiszące kwietniki, które już w standardowej wersji są wyposażone w system podwójnego dna magazynujący nadmiar wody.

Nasadzone w kwietniku rośliny mają do niej swobodny dostęp, co dodatkowo wpływa na zmniejszenie częstotliwości i kosztów prac pielęgnacyjnych. Nie trzeba obawiać się gnicia – specjalne otwory przelewowe stworzono po to, by nadmiar życiodajnego płynu mógł swobodnie opuścić zbiornik bez stwarzania zagrożenia dla kondycji korzeni.

wieże kwiatowe w600 h1200 milicz terra group kwietniki (1)

Milicz | Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Źródłem dodatkowych oszczędności jest malowanie proszkowe, jakim poddawane są wiszące kwietniki już w standardowej wersji. Warstwa specjalistycznej powłoki to nie tylko element czysto estetyczny, ale również ochrona stali przed korozją, a tym samym użytkowanie kwietników przez całe dekady.

wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta kwietniki (6) Brodnica

Brodnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Terra ukwiecenie grodziska mazowieckiego skrzynie kwiatowe wieże kwiatowe (2)

Grodzisk Mazowiecki | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta kwietniki

Kórnik | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe ukwiecenie legnicy

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe skrzynie kwiatowe terra group pułtusk

Pułtusk | źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz