Więcej niż deptak

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Deptaki to często jedne z najbardziej urokliwych miejsc w polskich miastach. To tu odbywają się imprezy, w tym miejscu również można dobrze zjeść. Jak sprawić, by wyglądały jeszcze piękniej?

Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Pokryta płytą chodnikową powierzchnia sprzyja spacerom, jednak ogranicza możliwość wprowadzenia kwiatów, a ich brak znacząco obniża walory estetyczne okolicy. Duża ilość cienia lub przeciwnie – znaczne nasłonecznienie sprawia, że przestrzeń miejska nie sprzyja naturalnie rosnącym kwiatom. Deptaki i ciągi komunikacyjne są zawsze pokryte utwardzoną powierzchnią, w której nie sposób znaleźć miejsce dla roślin.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Z takim problemem zetknęli się włodarze Zielonej Góry, którzy jako ozdobę deptaku wybrali wiszące wieże kwiatowe W600 obsadzone kremową i purpurową surfinią oraz jasną ipomeą. Od początku maja dekoracje zdobiły latarnie wzdłuż prestiżowej ulicy Kupieckiej.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Stolica województwa lubuskiego to nie jedyny przykład kreatywnego zagospodarowania przestrzeni deptaków. Wiszące wieże kwiatowe W600 zastosowano również między innymi w Złotoryi, Świebodzinie, Łodzi, Wieluniu i innych polskich miastach.

Złotoryja wiszące konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwiaty w mieście -Łódź6Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Świebodzin kaskadowe kosntrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Świebodzin kaskadowe konstrukcje kwietnikowe  Terra Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W tej sposób uzyskano efekt, który trudno osiągnąć w zabetonowanych powierzchniach o dużym natężeniu ruchu. Kwiaty zdobiły okolicę przez cały sezon kwitnienia, a specjalny, kaskadowy system budowy kwietników sprawił, że rośliny były nieustannie w doskonałej kondycji.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Szereg wytrzymałych i dotowanych dla wymogów mocowań pozwolił stabilnie umieścić dekoracje na latarniach, bez uszczerbku dla nich. Po zakończeniu okresu kwitnienia wiszące kwietniki W600 zostały łatwo i szybko usunięte, by z kolejnym latem ponownie trafić do przestrzeni miejskiej.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Problematyczna, pełna betonu, przestrzeń deptaków miejskich stanowi nie lada wyzwanie. Brak naturalnie występującego podłoża i silne natężenie ruchu nie jest jednak przeszkodą – wiszące kwietniki miejskie model W600 skutecznie rozprawiają się z problemem mało atrakcyjnych i szarych miejsc.

wiszące kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Złotoryja wiszące konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiszące konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Świebodzin wiszące kaskadowe konstrukcje Terra Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwiaty w mieście -Łódź9Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz