Wędrujące Drzewa: Przystanek ul. Pogonowskiego!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Ostatni weekend lata był w Łodzi szczególny. To właśnie w niedzielę, 20 września przed delegaturą Łódź Bałuty odbyła się akcja, w której udział wzięły słynne już Wędrujące Drzewa.

wędrujące drzewa nunoni dzieci (3)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

Wydarzenie miało na celu popularyzowanie sportowego stylu życia, jak zachęcanie mieszkańców do brania aktywnego udziału w życiu swojej okolicy.

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (8)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (4)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

Dzięki współpracy fundacji Normalne Miasto Fenomen oraz Marty Karbowiak, społeczniczki i inicjatorki „wędrówki drzew” po Starym Polesiu udało się zorganizować ciekawy event dla mieszkańców Łodzi. Szczególnie atrakcyjna była możliwość darmowej przejażdżki rowerem miejskim, bo przecież sport to zdrowie!

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (7)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

Impreza nie miała jednak charakteru czysto rozrywkowego, ale również pozwoliła zwiększyć świadomość łodzian na temat ich praw obywatelskich. Zrównoważony transport, troska o zachowanie tożsamości miasta, a także uporządkowanie jego przestrzeni to pozostałe powody, dla których zorganizowano wydarzenie na placyku przed delegaturą Łódź Bałuty.

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (1)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

Całości towarzyszyły znane już wielkie donice ozdobione autorskimi malunkami łódzkich artystek. Mobilne pojemniki z roślinami również odgrywały dużą rolę: mają pokazywać, jak ważna jest natura w naszych miasta i jak wiele dobrego nam daje. Delegatura Łódź Bałuty to kolejny, po ulicy Legionów 44 oraz ulicy Żeromskiego przystanek na drodze wielkich donic Gianto od nuno’ni.

wędrujące drzewa nunoni dzieci (5)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

…jednak nie ostatni. Najnowszym punktem podróży jest Szkoła Podstawowa nr 26 przy ulicy Pogonowskiego. Obecność donic w tym miejscu ma szczególne znaczenie: warto edukować świadomych obywateli już od najmłodszych lat i systematycznie przekazywać im wiedzę o roli natury w naszym życiu. Uczniowie będą uczyć się jak opiekować się nasadzonymi w pojemnikach roślinami, a co również ważne: dowiedzą się, że ich najbliższa okolica nie musi być szara i nudna, jednak charakter zmian zależy tylko od ich inicjatywy!

wędrujące drzewa nunoni dzieci (1)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

Gdzie jeszcze trafią Wędrujące Drzewa? Kolejne etapy podróży po Łodzi będziemy relacjonować na blogu i już teraz obiecujemy, że donice Gianto od nuno’ni będziecie mogli zobaczyć w swojej okolicy jeszcze nie raz – wypatrujcie ich uważnie!

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (8)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (6)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (5) Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

delegatura Łódź Bałuty, wędrujace drzewa nunoni (2)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

wędrujące drzewa nunoni dzieci (4)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

wędrujące drzewa nunoni dzieci (2)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz