Bo miasto jest dla ludzi!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Każdy, kto w poniedziałek 21 września próbował zaparkować na placu Pocztowym w Zielonej Górze, musiał pogodzić się z wyższością pieszych nad samochodami. W miejscu parkingu pojawiła się bowiem bardzo stylowa strefa relaksu – tak wyglądał pierwszy zielonogórski Park(ing) Day!

nunoni parking day (5)Źródło: materiały prasowe nunoni.pl

Pierwszy zielonogórski Park(ing) Day odbył się na placu Pocztowym, w poniedziałek 21 września w godzinach 13:00-17:00. Za sprawą organizacji Rowerem Do Przodu udało się na chwilę przemienić zwykłe miejsca parkingowe w strefy relaksu dla pieszych z wyjątkowo oryginalnymi dekoracjami od nuno’ni.

nunoni parking day (7)Źródło: materiały prasowe nunoni.pl

Podążając za przykładem innych akcji tego typu, które chętnie organizowane są w całym świecie, tutaj również znalazło się miejsce dla zielonego trawnika i wygodnych, przykuwających spojrzenia puf-Cubricków, na których mieszkańcy miasta mogli wypocząć. Nie zabrakło również atrakcji dla podniebienia, czyli domowych wypieków z cukierni artystycznej Cukier Project.

nunoni parking day (4)Źródło: materiały prasowe nunoni.pl

Najbardziej atrakcyjnym elementem akcji były siedziska, które organizacja Rowerem Do Przodu udostępniła dla przechodniów. Oryginalne lampy, a jednocześnie pufy i stoliki od nuno’ni okazały się doskonałym wabikiem dla niezdecydowanych zielonogórzan.

nunoni parking day (3)Źródło: materiały prasowe nunoni.pl

Ciekawa forma mebli sprawiła, że nikt nie mógł przejść obojętnie obok tak ciekawej kompozycji. Co ważne w przypadku akcji społecznych tego typu, lampy Cubrick od nuno’ni bardzo łatwo poddają się czyszczeniu, a ich gładka powierzchnia praktycznie nie przyjmuje trwałych zabrudzeń. Są również niezwykle wytrzymałe, co plasuje je w czołówce najlepszych rozwiązań dla miast – nie tylko na eventy!

nunoni parking day (6)Źródło: materiały prasowe nunoni.pl

Miasto jest dla ludzi, a nie dla samochodów! Oto myśl przewodnia, która inspirowała organizatorów wydarzenia. Podobnego zdania muszą być również mieszkańcy Zielonej Góry, który początkowo dosyć niepewnie, jednak już po chwili ochoczo dołączali do akcji. To dobry znak i zachęta na przyszłość, nie tylko dla Zielonej Góry – warto dbać o interesy mieszkańców, to dla nich powstają miasta!

Źródło: YOLO Events


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

1 komentarz do “Bo miasto jest dla ludzi!”

Dodaj komentarz