Solidny sposób na przestrzeń

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Donice z betonu przez długi czas nie kojarzyły się w sposób pozytywny. Najczęściej były to jedynie proste, mało atrakcyjne pojemniki, które nie zawsze spełniały rolę dekoracyjną. Często wykorzystywane jako miejsce na odpadki, szybko zamiast zdobić – szpeciły. Te czasy się zmieniły!

donice intel terrafrom.pl aŹródło: www.terraform.pl

Solidność i trwałość

To największe atuty donic z betonu syntetycznego. Znaczna masa gwarantuje, że pojemnik nie ulegnie uszkodzeniom mechanicznym ani wpływowi pogody, a to szczególnie ważne w przestrzeni miejskiej walory. Ich jakość wynika z zastosowania najbardziej zaawansowanych technologii.

donice tube terraform.pl aŹródło: www.terraform.pl

Innowacyjne rozwiązania

Nowoczesne donice miejskie wykonywane są betonu syntetycznego, który góruje nad klasyczną odmianą tworzywa dzięki zastąpieniu cementu syntetyczną żywicą z układem utwardzającym i wypełniaczem w postaci mieszanki kwarcowej. Dzięki temu produkt jest bardziej odporny na czynniki zewnętrzne niż pojemniki z klasycznej odmiany betonu.

duże donice TerraForm IntelŹródło: www.terraform.pl

Modny minimalizm

Pojemniki z betonu syntetycznego nawiązują do obowiązujących we wzornictwie trendów. W projekcie zrezygnowano z nadmiernej ilości ozdobników na rzecz niezaburzonej, czystej formy, będącej uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego miejsca. W efekcie uzyskano eleganckie donice w stonowanych barwach, które są doskonałym tłem dla roślin i otaczającej architektury. Stylowe, klasyczne wzornictwo są kolejnymi aspektami, które sprawiają, że pojemniki te doskonale sprawdzają się np. jako niebanalna ścianka działowa.

donica oli terraform.plŹródło: www.terraform.pl

Wzory godne naśladowania

W dobie dynamicznego rozwoju polskich miast, dodatkowe elementy podnoszące estetykę przestrzeni są na wagę złota. Właśnie na takie – stonowane, eleganckie donice miejskie Intel postawiły już władze Świnoujścia, które w ten sposób zaaranżowały jeden z placów. Nie trzeba szukać daleko, by odnaleźć kolejny dobry przykład zagospodarowania przestrzeni: donice Tube wykonane z betonu syntetycznego zdobią również ulicę Bohaterów Monte Cassino w Sopocie.

duże donice square Tube TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Nowoczesne donice z betonu syntetycznego w niczym nie przypominają swoich odpowiedników sprzed lat. Malo atrakcyjne, monotonne i zaniedbane gazony należą już do przeszłości – nowoczesne miasto zasługuje na najlepsze rozwiązania!

duże donice square Tube TerraFormŹródło: www.terraform.pl

duże donice TerraForm IntelŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz