Rybnicka świątynia ukwiecona!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Budowle sakralne często imponują rozmiarami. Niebanalne gabaryty skłaniają wiernych do refleksji i skupienia, wskazują na dużą rangę świątyni, jednak niejednokrotnie oznaczają utrudnione wprowadzenie naturalnych dekoracji, tak istotnych w ich otoczeniu.

wieże kwiatowe ukwiecenie kościoła terra (2) (Medium)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Właśnie tak zorganizowano przestrzeń wokół rybnickiej świątyni. Otoczenie kościoła pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy w Rybniku nie jest pozbawione natury, nawet mimo braku podłoża, a także bezpośredniego sąsiedztwa ruchliwej ulicy.

wieże kwiatowe ukwiecenie kościoła terra (4) (Medium)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kościół jest cennym zabytkiem, a także siedzibą parafii, dlatego zasługuje na szczególnie atrakcyjną dekorację – już od wielu lat stanowią ją smukłe wieże kwiatowe H2400 ukwiecone piękną, czerwoną pelargonią. Co ważne, uniwersalność kwietników pozwala stosować je na wiele sposobów. Już jesienią, w momencie, gdy letnie kwiaty obumierają, rybnickie dekoracje wypełniają się kapustą ozdobną, wysoce odporną na chłody, a jednocześnie bardzo efektowną.

wieże kwiatowe ozdobione kapustąŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ten uniwersalny model świetnie sprawdza się w przypadku świątyń ulokowanych w przestrzeniach pełnych barier architektonicznych, takich jak schody i położonych blisko ulic. Rosła wieża kwiatowa H2400 nie ginie na tle monumentalnej świątyni, a jednocześnie nie zaburza komunikacji, co szczególnie ważne jest podczas procesji, komunii, ślubów czy innych uroczystości skupiających dziesiątki wiernych.

wieże kwiatowe ukwiecenie kościoła terra (7) (Medium)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Konstrukcje ulokowane wokół rybnickiej świątyni mogą pomieścić nawet do 180 sadzonek, które po rozkwitnięciu tworzą efekt kwiatowej wieży. Obecność tak barwnej, a jednocześnie rosłej kompozycji w bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki skutecznie poskreśla jej rangę.

wieże kwiatowe ukwiecenie kościoła terra (8) (Medium)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz