Poznań Design Days – festiwal trwa!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Szereg imprez, koncertów, a także ciekawe wykłady poświęcone przestrzeni publicznej i społeczeństwu – czyli Poznań Design Days w pigułce. Zachęcamy do udziału… i spotkania z nami!

poznań design days inspirowani nunoni terra (13)

Pots for the City

W centrum stolicy Wielkopolski na dobre zadomowiły się już dziesiątki uczestników imprezy, a pośród nich również marka nuno’ni, do której osobiście dołączymy już w najbliższy piątek! Jedno z najciekawszych wydarzeń zaplanowano na najbliższą środę 11 maja 2016. Od 10:00 do 18:00 na Placu Wolności odbędzie się akcja pod nazwą Pots for the City, w ramach której 5 wielkich donic Gianto zostanie przekształconych w najprawdziwsze dzieła sztuki.

potsKliknij, by przejść do strony wydarzenia na facebooku

Za sprawą Projektantów YOS studio gładka powierzchnia pojemników pokryje się najróżniejszymi wzorami, obrazami i fakturami. Cały proces transformacji pojemników będzie można obserwować na żywo! Tak „przemienione” donice trafią następnie na poznańskie place, stanowiąc atrakcyjny element dekoracyjny. Jedna z nich zostanie przyznana w ramach akcji Odmień Swoje Podwórko.

poznań design days inspirowani nunoni terra (14)

A skoro już o tym mowa…

Szare, zaniedbane czy mało atrakcyjne podwórka to zwykła codzienność wielu zakątków Poznania. Aby odwrócić ten trend już od 2010 roku w ramach realizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji dla Miasta organizowana jest akcja społeczna „Odmień swoje podwórko”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali mieszkańcy kamienic przy ul. Św. Marcin.

poznań design days inspirowani nunoni terra (11)

Już 13 i 14 maja odbędą się specjalne bezpłatne warsztaty, podczas których uczestnicy akcji będą mogli, przy wsparciu architektów i ogrodników, zaplanować nowe zagospodarowanie swojej najbliższej przestrzeni. Zanim jednak rozpoczną się oficjalne prezentacje uczestników, będziecie mogli wysłuchać kilka słów od nas – Inspirowani Naturą zaprezentują się o 16:15 przy ul. Św. Marcin 69. Zapraszamy na spotkanie!

poznań design days inspirowani nunoni terra (15)

Najlepszy z przedstawionych projektów zostanie objęty wsparciem finansowym, jednak na drobną pomoc w zazielenianiu będą mogli liczyć wszystkie zgłoszone inicjatywy. Ogłoszenie wyników w sobotę, 14 maja o godz. 15: 30, a realizację pomysłów, czyli ukwiecanie i porządkowanie zaplanowano na 21 maja.

Kliknij, by przejść do strony wydarzenia na facebooku

Czas na labę!

Dla spragnionych relaksu, a jednocześnie rozrywki umysłowej i pobudzającego zmysły otoczenia stworzono otwartą strefę warsztatowo rekreacyjną. LABA design to wielki sferyczny namiot, ulokowany na Placu Wolności. Łączy on w sobie ideę ideę laboratorium z zajęciami tematycznymi oraz zabawami dla dorosłych i dzieci.

poznań design days inspirowani nunoni terra (9)

To właśnie tam znajduje się również przestrzeń rozmów i dyskusji na temat przestrzeni publicznej, a jednocześnie jedyne takie „kino” na otwartym powietrzu. Za odpowiedni komfort wewnątrz namiotu odpowiada marka nuno’ni, która dostarczyła siedziska oraz oryginalne, pobudzające umysł lampy i elementy dekoracyjne, wobec czego najwyższy poziom laby jest wręcz pewny!

poznań design days inspirowani nunoni terra (6)

Kliknij, by pobrać program Poznań Design Days

Dodaj komentarz