Podziel się ogrodem!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Ogród jest tym atrakcyjniejszy, im więcej możliwości odkrywania oferuje. Gdy już na wstępie odkrywa przed gośćmi wszystkie swoje tajemnice nie intryguje ani też nie inspiruje do kolejnych odwiedzin…

donica terraform Soft Brick Long
Źródło: www.terraform.pl

Właśnie dlatego dobrze jest wydzielić w nim mniejsze sektory, które można nieustannie odkrywać na nowo.

Stosując duże donice o podłużnym kształcie można ukształtować przestrzeń tak, by stworzyć atrakcyjne miejsca do wypoczynku: zacienione lub słoneczne, zaciszne lub pełne radosnego zgiełku. Pojemniki wykonane z polietylenu są najlepsze do tego zadania: na tyle lekkie, by można je łatwo przenosić, a jednocześnie niesamowicie wytrzymałe, dzięki czemu oprą się niepogodzie i uszkodzeniom mechanicznym. Wieczorne przyjęcia w ogrodzie obędą się więc bez niespodzianek, a duże donice wydzielające strefę rozrywkową nie zmienią się przez długie lata.

podłużne donice Long TerraformŹródło: www.terraform.pl

W ogrodach wydzielenie kameralnych stref za pomocą donic pozwala korygować proporcje całej działki. Można tego dokonać stawiając duże donice Soft Brick Long, których podłużna forma umożliwia stworzenie dowolnej kompozycji – ścianki działowej lub przegrody.

donica terraform elho Soft Brick DividerŹródło: www.terraform.pl

podłużne donice Long Terraform
Źródło: www.terraform.pl

Optymalne podzielenie przestrzeni ogrodowej to jednak nie lada zadanie. Nadmiernie „rozkawałkowana” działka nie spełni swojego zadania, bo zamiast prywatnych sektorów powstanie labirynt ciasnych zakamarków. Należy więc stworzyć przegrodę, ale w taki sposób, by nie zaburzała efektu otwartości, a jednocześnie dawała poczucie intymności wypoczynku na tarasie, przy basenie lub po prostu: na zielonej murawie.

donica Square Divider ElhoŹródło: www.terraform.pl

Odpowiednim pomysłem jest więc wydzielenie kilku obszarów, sprawiających wrażenie prywatnych, jednak nadal będących elementem jednej całości, w których można spędzić wolny czas na łonie natury. W tej roli najlepiej dobrze się donice Divio, które zestawione w szeregu stworzą przyjazną, bo obsadzoną roślinnością, barierę od otoczenia.

podłużne donice Long TerraformŹródło: www.terraform.pl

Dla lepszej stabilności donice można wypełnić piaskiem, uzyskując tym samym bardzo solidną przegrodę, która nie ogranicza światła, a także wprowadza do ogrodu element żywych, kolorów. W ten sposób powstaje intrygująca przestrzeń, w której stale można odkrywać coś zupełnie nowego – a to właśnie tej namiastki „przygody” najbardziej oczekujemy od przydomowych ogrodów.

jardiniera terraformŹródło: www.terraform.pl

podłużne donice Long TerraformŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz