Bratek w miejskich dekoracjach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Taki mały, a taki efektowny! Bratek to szczególnie dobry pomysł na wiosenne dekoracje – jest odporny na chłody i mało wymagający, a przede wszystkim pięknie prezentuje się niezależnie od miejsca.

kwietniki miejskie bratek  (8)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Dzisiaj zdradzamy sekret pięknego ukwiecenia miejskich latarni:

Już od kilku tygodni mamy wiosnę, jednak pogoda nadal zaskakuje – chłód na zmianę z ciepłym słońcem to nie najlepsze warunki dla większości roślin. Istnieją jednak gatunki „do zadań specjalnych”, które doskonale radzą sobie nawet pomimo kaprysów wiosennej aury.

kwietniki miejskie bratek Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Bratki i stokrotki – z nimi wiosenna aranżacja miasta musi się udać! Warto dodatkowo podkreślić urok tych pięknych kwiatów umieszczając je na latarniach i słupach. Stosując Wiszące Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe można z łatwością odmienić miasto w kwitnąca wiosenną oazę: bratki i stokrotki należą do gatunków bujnie rozrastających się, dzięki czemu stalowa struktura dekoracji szybko zostaje ukryta pod pierzyną kolorowych roślin.

kwietniki miejskie bratek Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ze względu na to, że bratki występują w setkach najróżniejszych odmian, niezwykle łatwo jest dobrać rodzaj roślin do konkretnej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest kompozycja składająca się z kilku kontrastowych odmian nasadzona w jednym pojemniku – w ten sposób każda miejska latarnia stanie się niepowtarzalna.

kwietniki miejskie bratek  (7)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Co ważne, umieszczając barwne rośliny w Wiszących Kaskadowych Konstrukcjach Kwietnikowych W600 można w szybkim czasie wprowadzić wiosnę do miasta i ożywić przestrzeń, nawet pomimo stosunkowo niskich temperatur i niewielkiej ilości światła słonecznego.

kwietniki miejskie bratek Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Drobne bratki i stokrotki to sprawdzony przepis na wiosenne ukwiecenie miasta. Wiszące Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe W600 zbudowane są z otwartych pierścieni, system korzeniowy może się swobodnie rozwijać, a dostęp do wody jest niczym nieskrępowany. Rezultatem jest imponująca, kolorowa dekoracja latarni, która szczególnie mocno wyróżnia się na tle pozimowej scenerii miasta.

kwietniki miejskie bratek Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nic jednak nie trwa wiecznie, a wszystko, co piękne szybko się kończy… Co więc zrobić, gdy urok bratków przeminie? Nic straconego! Wystarczy w ich miejsce umieścić „letnie” gatunki: pelargonię, surfinię lub ipomeę – dokładnie tak, jak z ogromnym sukcesem robi to wiele polskich miast, np. Kołobrzeg, Świebodzin lub Koszalin!

kwietniki miejskie bratek Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Dodaj komentarz