Już od kilku tygodni śledzimy zmiany, jakie wraz z wiosną zawitały do Zielonej Góry. Na początku pojawiły się zwiastujące Wielkanoc ażurowe jaja, które następnie otworzyły się, prezentując kwiatowe wnętrza. Koniec okresu świątecznego to jednak nie koniec zastosowań zwiewnych dekoracji, te bowiem sprawnie przekształciły się w piękne, kolorowe kwietniki!
Etap 1 – ażurowe jajo
Okres wielkanocny jest wyczekiwany niemal tak samo jak Boże Narodzenie. Gorączkowe przygotowania trwają nie tylko w domach, ale również w przestrzeniach publicznych – już w marcu na chodnikach i placach pojawiały się sezonowe ozdoby, które przypominały mieszkańcom o nadchodzących świętach i wiośnie. Ażurowe dekoracje pojawiły się również w Zielonej Górze – symboliczne, kolorowe pisanki zostały ciepło przyjęte przez mieszkańców, na których czekało jeszcze więcej atrakcji!
Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl
Etap 2 – co jest w środku?
Tuż przed samą Wielkanocą ażurowe pisanki miejskie zostały uchylone, by odsłonić skrywane w nich do tej pory kolorowe bratki – dolna część dekoracji, po wyścieleniu jej agrowłókniną, okazała się być świetną misą kwiatową!
Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl
Etap 3 – kwiatowa misa
Wszystko co dobre, szybko się kończy, a mieszkańcy Zielonej Góry tuż po świętach wrócili do swej codzienności. Ażurowe dekoracje nie skończyły jednak pełnić powierzonej im roli – po zdemontowaniu górnej części świątecznej pisanki, ich podstawy stały się samodzielnymi pojemnikami na rośliny. Nietypowe, bo ażurowe i bajecznie kolorowe misy zdobią obecnie najważniejszy trakt w mieście Bachusa – deptak i okolice Muzeum oraz Teatru Lubuskiego.
Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl
Kolorów nie zabrakło nawet na rondach, które nadal zdobią kolorowe, ażurowe pojemniki z bratkami. Jakie okazy pojawią się w kolejnych sezonach? Niechaj będzie to kolejna odsłona miejskich dekoracji z Zielonej Góry, które w tym roku okazują się wyjątkowo dynamiczne – przestrzeń publiczna nie musi być monotonna, a dekoracje wyłącznie jednosezonowe!
Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl
Etap 4 – miejski stroik
Do największych atutów ażurowych dekoracji należy ich funkcjonalność – tak jak w Zielonej Górze mogą stopniowo zmieniać się, by dopasować się do okoliczności oraz warunków pogodowych. Na początku są wielkanocnymi jajami, które następnie otwierają się, by po świętach zmienić się w kwiatową misę, a jesienią – wypełnić się igliwiem, sezonowymi kwiatami (w tym kapustą ozdobną czy wrzosem), a zimą – stać się miejskimi stroikami!
Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl
To wszystko możliwe jest dzięki wytrzymałemu materiałowi – fiberglassowi, który jest lekki, by nie utrudnić prac montażowych, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymały i może być eksponowany na zewnątrz również jesienią i zimą.
zobacz więcej ażurowych dekoracji z Zielonej Góry:
Podobne artykuły:
Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]