Jesienne nasadzenia w Zielonej Górze

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

To miasto jest naprawdę „zielone” – i ze względu na nazwę, i inspirowaną naturą tradycję zazielenienia ulic. Bez względu na porę roku w Zielonej Górze nie brakuje roślinnych dekoracji. Jesienne nasadzenia z kapustą ozdobną, chryzantemą oraz trawami prezentują się świetnie!

 

Od wiosny z bratkami, poprzez lato i surfinię, aż do jesieni z… chryzantemą i kapustą ozdobną! W Zielonej Górze niezmiennie pielęgnuje się coraz tradycję ukwiecania ulic przez niemalże cały rok, co spotyka się z dużym uznaniem mieszkańców (więcej na ten temat w tym wpisie – klik).

wieże kwiatowe kwietniki miejskie jesienne nasadzenia 17 zielona góra

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Na zielonogórskim Placu Bohaterów, jednym z najważniejszych miejsc w mieście, co roku pojawiają się dekoracje inspirowane najpopularniejszymi „jesiennymi” roślinami. Z gamy okazów optymalnych dla tego momentu osoby odpowiedzialne za pielęgnację zieleni wybierają sprawdzone typy, jednak nie ma miejsca na powtarzalność! Brak nudy i zróżnicowane kompozycje gwarantuje pomysł na oryginalne nasadzenia.

 

Wieże kwiatowe składają się z umieszczonych kolejno na sobie pustych pierścieniach, i to właśnie w nich pojawiają się „pasy” sadzonek. Przeplatające się kolory i faktury dają doskonały efekt wizualny, który trwa nawet do dwóch miesięcy. Jesienne nasadzenia są tak udane sprawą doboru młodziutkich sadzonek. Rozwijają się one stopniowo, w związku z tym mogą zaprezentować mieszkańcom pełną gamę swoich odcieni.

wieże kwiatowe kwietniki miejskie jesienne nasadzenia 9 zielona góra

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Co przyniosą kolejne sezony ukwieceń w Winnym Grodzie? Jesteśmy pewni, że w Zielonej Górze „będzie się działo”. Niejednokrotnie obserwowaliśmy już, że nie tylko jesienne nasadzenia, ale również dekoracje „wiosenne” czy „letnie” okazują się wielkim sukcesem – to wzór do naśladowania!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz