Ogród modny jesienią

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jesień do doskonały czas na stworzenie modnej aranżacji ogrodu. Niskie temperatury mogą nie sprzyjać roślinności i pojemnikom, jednak wystarczy dobrać wytrzymałe donice kwiatowe i odporne na chłody gatunki.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Najistotniejszym składnikiem jesiennej dekoracji ogrodu są odpowiednie donice kwiatowe. Niskim temperaturom i intensywnym opadom sprostają jednak jedynie pojemniki najwyższej jakości – w przeciwnym razie dekoracja nie ma szans przetrwać na zewnątrz. Wykonana z wytrzymałego polietylenu donica Ricola z kolekcji TerraForm to strzał w dziesiątkę ­– nie tylko oprze się niesprzyjającym warunkom, ale również uatrakcyjni aranżację pod względem wizualnym.

donica ricola terraform (8) (Medium)Źródło: www.terraform.pl

Chcąc stworzyć aranżację, która bez uszczerbku przetrwa kaprysy jesiennej pogody, warto polegać na pewności, jaka dają donice z polietylenu. Materiał ten jest lekki, ale niesamowicie wytrzymały, a w akompaniamencie odpornej roślinności pozwoli stworzyć niemal niezniszczalną ozdobę ogrodu. Gładka powierzchnia, a co z tym idzie łatwość, z jaką donica Ricola może zostać wyczyszczona z kurzu, błota i resztek liści sprawia, że jest to rozwiązanie wprost idealne do jesiennej aranżacji.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Designerskie donice kwiatowe z kolekcji TerraForm są atrakcyjne jako samodzielna dekoracja jesiennego ogrodu, ale warto uzupełnić je o kwiatowy element. Nie każda roślina zdoła jednak przetrwać w niesprzyjających, jesiennych warunkach. Rozwiązaniem są trawy ozdobne, które przez długi czas tworzyły dalszy plan kwiatowej dekoracji, jednak ze względu na małe wymagania i ciekawy wygląd, jesienią stają się głównym składnikiem kompozycji. Smukłe wielobarwne liście traw takich jak miskanty, rozplenice czy trawa pampasowa, dodają jesiennej aranżacji lekkości i subtelności.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Większość traw ozdobnych nie lubi nadmiernej wilgoci. Aby więc móc kontrolować poziom wody w pojemniku, donica Ricola została wyposażona w specjalny system uprawny, który gwarantuje, że rośliny będą zdrowe i w doskonałej kondycji.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Co ważne, kwiatową dekorację ogrodu tego typu można bez obaw pozostawić na zewnątrz na okres zimowy. Wytrzymały materiał, z którego wykonana jest donica gwarantuje, że w niezmiennej formie dotrwa ona do wiosny, a nasadzona w niej trawa ozdobna doskonale wygląda przysypana śniegiem.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Przekonaj się, że październik to doskonały moment na stworzenie pięknej dekoracji ogrodu!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz