Mróz im nie straszny!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Co należy zrobić z pojemnikami na kwiaty, gdy temperatura spada poniżej zera? Te zwykłe trzeba schować do wnętrza, by nie zaszkodził im mróz. Jednak wysokiej jakości donice z polietylenu mogą bez uszczerbku spędzić jesień, a nawet przezimować w ogrodzie, na tarasie lub w chłodne dni efektownie zdobić przestrzeń miejską.

donice z polietylenu elhoŹródło: www.terraform.pl

Plastik czy polietylen?

Wybierając donice kwiatowe do zastosowań zewnętrznych, warto zwrócić uwagę na pojemniki z polietylenu. Materiał ten jest wzbogaconą odmianą plastiku, która przewyższa go pod wieloma względami – jego zalety można dostrzec właśnie teraz! W momencie gdy zwykły plastik pęka pod wpływem minimalnie ujemnej temperatury, donice z polietylenu są w stanie przetrwać mrozy sięgające nawet -65 stopni.

donica Sof Round High Elho Terraform.plŹródło: www.terraform.pl

4 pory roku

Niesamowicie wysoka odporność na zmienne temperatury sprawia, że donice z kolekcji TerraForm są najlepszym rozwiązaniem do dekorowania ogrodów i miast nie tylko latem i wiosną, ale również jesienią i zimą. Bez względu na warunki atmosferyczne zawsze będą efektownym akcentem w każdej przestrzeni.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Donice TerraForm na jesieńŹródło: www.terraform.pl

Ciepłe światło w zimne dni

Wytrzymały materiał to nie jedyna zaleta donic z kolekcji TerraForm. Ze względu na solidną, szczelną izolację, ich podświetlane rodzaje mogą być bezpiecznie stosowane nawet wówczas, gdy podłoże zostanie pokryte grubą warstwą śniegu bądź podczas ulewnych deszczów. Świecące donice, takie jak Ricola marki Nuno’ni lub Gio Tondo od Slide, pozwolą wprowadzić ciepłe, miękkie światło, które skutecznie rozproszy szarość jesieni i zimy. To walor wart docenienia szczególnie teraz, gdy ilość naturalnego światła słonecznego jest niewielka.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

donice podświetlaneŹródło: www.terraform.pl

Bez wychodzenia z domu

W przypadku świecących donic, ciekawym rozwiązaniem jest żarówka led, której światło może być sterowane pilotem ze znacznej odległości – czy zmiana oświetlenia ogrodu bez konieczności opuszczania domu nie jest doskonałym udogodnieniem? Odporne na zimno podświetlane donice warto więc wykorzystać jako świąteczne oświetlenie podwórza!

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz