Lidzbark Warmiński gotowy na święta!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Lidzbark Warmiński to urokliwe miejsce, którego charakter latem skutecznie podkreśliły kwietniki miejskie. W jaki jednak sposób sprawić, przestrzeń tego miasta prezentowała się równie dobrze także w okresie zimowym? Rozwiązanie jest identyczne, wystarczy kreatywnie wykorzystać te same dekoracje!

kwietniki miejskie terra zimaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

W okresie letnim przestrzeń miejska Lidzbarka Warmińskiego zdobiły stojące wieże kwiatowe model H2000 oraz montowane na latarniach kwietniki W600. Z menu ukwieceń wybrano wariant A110, obejmujący różne odmiany petunii. Dekoracje okazały się na tyle udane, że włodarze Lidzbarka zdecydowali się pochwalić się nimi w tegorocznym plebiscycie na Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce – Terra Flower Power 2014.

Lidzbark Warmiński
Autor: UM Lidzbark Warmiński

Ciesząca się uznaniem mieszkańców dekoracja w doskonałej kondycji przetrwała aż do połowy jesieni. Aby zachować ciągłość naturalnej dekoracji Lidzbarka Warmińskiego, sprawdzone w okresie letnim kwietniki wykorzystano ponownie również po nastaniu przymrozków. Doskonałym rozwiązaniem gwarantującym brak konieczności magazynowania dekoracji i ich demontażu z możliwością stworzenia ciekawej dekoracji, okazało się obsadzenie konstrukcji gałązkami igliwia.

kwietniki miejskie terra zimaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

W ten sposób ulice Lidzbarka Warmińskiego nieustannie zachwycają estetyczną dekoracją i cieszą oczy mieszkańców. Włodarze miejscy oraz służby odpowiedzialne za montaż świątecznych dekoracji mogą ponadto cieszyć się wygodą, jaką dają wieże kwiatowe – stworzenie sezonowej aranżacji nie wymagało nawet zmiany lokalizacji istniejących już kwietników!

kwietniki miejskie terra zimaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Co ważne, również po zakończeniu sezonu zimowego, te same kwietniki można równie łatwo zaaranżować wiosennymi gatunkami – wystarczy usunąć zielone gałązki i w ich miejscu umieścić np. różnobarwne bratki. To gwarancja pięknej i dostosowanej, sezonowej dekoracji przez cały rok.

kwietniki miejskie terra zimaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Obsadzone gałązkami igliwia kwietniki miejskie Terra to ciekawa alternatywa dla klasycznych miejskich choinek – swoim kształtem nawiązują do prawdziwych drzewek, dlatego powodzeniem mogą zostać udekorowane lampkami i bombkami, wprowadzając tym samym do miasta szczególny klimat. Ze względu na to, że konstrukcje kwietnikowe są wykonane z najwyższej jakości stali, bez obaw można wystawić je na wpływ niesprzyjających, zimowych warunków atmosferycznych.

kwietniki miejskie terra zimaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nie ma najmniejszych wątpliwości – przyprószone śniegiem, rozświetlone kolorowymi lampkami kwietniki sprawią, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia w Lidzbarku Warmińskim z pewnością będą udane!

Dodaj komentarz