Miejski plac pełen zieleni. Przegląd filmowych propozycji

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Września, Opole, Bielsko-Biała – to trzy miasta, do których od dawna chętnie zaglądamy. Zamiłowanie do zieleni w przestrzeniach publicznych, kreatywne podejście do jej aranżowania oraz otwartość na innowacyjne propozycje stanowią powód do dumy!

 Przedstawione poniżej pomysły to tylko niewielki ułamek spośród mnóstwa filmowych inspiracji, jakie zebraliśmy na naszym kanale YT – kliknij, by zobaczyć jeszcze więcej!

 

meble miejskie mała architektura ławka wave terra city opole 10 1

Opole | źródło: www.terracity.pl

 

Zobacz, jak zaaranżowano plac we Wrześni

Duża przestrzeń to równie duże możliwości aranżacyjne – nie ma bowiem ryzyka, że nadmiar dekoracji przytłoczy otoczenie. W Wrześni, mieście w województwie wielkopolskim, zdecydowano się na gamę kwietników kaskadowych oraz donic w miejskich w różnych kolorach i rozmiarach. W ten sposób już od kilku sezonów, zarówno letnich, jak i jesiennych, w centrum powstaje zróżnicowana, ale spójna kompozycja.

A może coś na mniejszą skalę? Oto, jak poradzono sobie w Opolu

Miejskie place nie zawsze imponują wielkością, nie zawsze również jest możliwość aranżacji całej ich przestrzeni. Duży plac w Opolu „umeblowano”, wycinając z niego zaledwie fragment – ale za to jaki! W Stolicy Polskiej Piosenki powstał miniaturowy „pocket-park”. W miejscu niegdysiejszego parkingu ulokowano drewnianą platformę, a na niej ustawiono małą architekturę – modułowe ławki miejskie oraz donice XXL. Tak oto powstała niewielka, elegancka strefa relaksu, wszystko w przyjaznym dla miejskiej kasy budżecie.

Najpiękniej Ukwiecone Miasto daje przykład

Nie bez powodu Bielsko-Biała zdobyła tytuł Najpiękniej Ukwieconego Miasta w Polsce! Miejską starówkę zdobi szereg rozmaitych dekoracji – znalazły się tutaj nie tylko rosłe wieże kwiatowe, ale również ich mniejsze odpowiedniki, a nawet modele montowane na latarniach. Za aspekt funkcjonalny odpowiadają przede wszystkim modułowe ławki miejskie – na których można nie tylko wygodnie usiąść, ale również spędzić czas w otoczeniu natury – ich integralnym elementem są bowiem kolorowe donice XXL.

 

Przedstawione powyżej pomysły to tylko niewielki ułamek spośród mnóstwa filmowych inspiracji, jakie zebraliśmy na naszym kanale YT – kliknij, by zobaczyć jeszcze więcej!

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz