Miasto wielkich zmian nadal otwarte na nowości

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Torgau to niewielka miejscowość we wschodnich Niemczech, które słynie z doskonale zachowanej renesansowej architektury. Jak na miasto wielkich przemian (i to nie tylko kulturowych!) przystało, nawet w przestrzeniach publicznych dzieją się imponujące metamorfozy… Od typowej, schludnej, acz monochromatycznej aż do tętniącej życiem i kolorami starówki w zaledwie kilka chwil!

wielkie donice kolorowe donice miejskie torgau terraform gianto 8

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

Ta ekspresowa przemiana była możliwa dzięki wielkim donicom z linii Gianto. Wbrew pozorom obecność bajecznie kolorowych, nowoczesnych pojemników nie zaburzyła charakteru starówki… wszak znajduje się ona w jednym z najbardziej postępowych miast całej Europy!

wielkie donice kolorowe donice miejskie torgau terraform gianto 7

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

Choć Torgau jest otwarte na nowości, to jednak, podobnie jak inne miejscowości z zabytkowym centrum, zmaga się z wieloma ograniczeniami, które pozwalają zachować jego dziedzictwo. Jedną z nich jest ograniczony ruch ciężkich pojazdów w sercu miasta – to jedno z obostrzeń, które mogłoby utrudnić wprowadzenie tradycyjnych dekoracji. Wystarczyło jednak postawić na wielkie donice z kolekcji TerraForm – lekkie, a co ważne: mobilne. Modele Gianto Tablo (donica ze stołem) oraz Gianto Sito (donica z siedziskiem) posiadają specjalne żłobienia dla wózka paletowego – zwinnego, napędzanego siłą ludzkich mięśni. Ingerencja w zabytkowe centrum nie wymaga więc naruszania podłoża ani emisji spalin.

wielkie donice kolorowe donice miejskie torgau terraform gianto 6

Torgau, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

Kolorowe wielkie donice dotarły do serca Torgau w sposób całkowicie nieinwazyjny, bez szkody dla otoczenia. Dzięki swoim rozmiarom, kolorom i formie stanowią jednak silny akcent dekoracyjny, którego nie da się przeoczyć. Co ważne, donice Sito oraz Tablo to równocześnie dodatkowe korzyści dla przechodniów – alternatywna ławka lub stół, przy którym można przeczytać gazetę, książkę lub wygodnie zjeść posiłek.

 

Zobacz więcej zdjęć z Torgau. Kliknij w miniaturę, by zobaczyć ją w pełnej rozdzielczości

 

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz