Leszno w rozkwicie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Czy przestrzeń, od której wymaga się głównie funkcjonalności, ogranicza wprowadzenie kwitnących dekoracji? Wiele polskich miast decyduje się na rozwiązania, które łączą estetykę, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, a dzięki temu ich ulice stają się kolorowe i tętniące życiem. Przykład? Tegoroczna aranżacja Leszna w Wielkopolsce.

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-8
Źródło: www.terraform.pl

Ulica Chrobrego w Lesznie mocno zyskała na estetyce. Od początku sezonu letniego zdobią ją wielkie donice Gianto w schludnym, białym kolorze. Wizytówka Leszna to już nie tylko imponujące murale, ale również kwiatowe dekoracje – tak może być w każdym mieście!

Estetycznie i bezpiecznie

Wielkie donice Gianto mogą być ciekawym urozmaiceniem klasycznych słupków – tak jak w Lesznie – albo stanowić samodzielną dekorację, a zarazem bezpieczną przegrodę za przykładem Sosnowca. Wszystko zależy od odpowiedniego ustawienia pojemników: w miejscach o mniejszej widoczności sprawdzą się mniejsze modele, jednak w tak rozległych przestrzeniach, jak ta na ulicy Chrobrego, z powodzeniem można pozwolić sobie na architektoniczne eksperymenty. Warto pamiętać, że donice wykonane z polietylenu mogą zatrzymać część energii wytworzonej przez pojazd, nad którym została utracona kontrola i w razie wypadku zmniejszą zakres potencjalnych szkód. To ciekawe rozwiązanie nie tylko dla poprawienia estetyki, ale również podniesienia bezpieczeństwa.

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-5Źródło: www.terraform.pl

Białe nie jest nudne!

Wbrew pozorom białe dekoracje nie muszą być nudne – wystarczy spojrzeć na ulicę Chrobrego w Lesznie, by przekonać się o ogromnych możliwościach tego koloru. Jasna barwa w połączeniu z prostą formą donic pozwala stworzyć wrażenie minimalistycznej, jednak schludnej przestrzeni, która nie zdominuje okolicy. Dla ożywienia kompozycji warto sięgnąć po kolorowe rośliny o przewieszającym się pokroju, np. ipomoeę, bądź bujnie rosnące wzwyż krzewy lub niewielkie drzewka ozdobne. Jasna powierzchnia donic jest łatwa w konserwacji: brak żłobień sprawia, że wystarczy je przetrzeć lub powierzyć sprawę w ręce Matki Natury i… deszczu.

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-9Źródło: www.terraform.pl

Minimalizm formy, maksymalny efekt

Minimalizm jest na czasie – warto przenieść ten ciekawy trend również do przestrzeni publicznych. Ograniczenie ilości zbędnych dodatków i poleganie na tym, co określane jest jako „potęga prostoty” daje ciekawy efekt – tak jak w Lesznie. W zestawieniu z intrygującym street artem, który zdobi pobliskie elewacje, kompozycja staje się jeszcze bardziej oryginalna, a urok okolicy dodatkowo wyeksponowany.

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-6Źródło: www.terraform.pl

Dekoracje gotowe na wszystko

Polietylen, z którego zostały wykonane donice Gianto od nuno’ni, to materiał nowoczesny, jednak przyjazny naturze i wysoce funkcjonalny. Dzięki jego właściwościom – niskiej masie własnej oraz wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy wahania temperatur – wykonane z niego donice szczególnie dobrze sprawdzają w przestrzeniach publicznych. Pozornie delikatne pojemniki są w stanie oprzeć się mrozom i upałom, co sprawia, że praktycznie nie wymagają dodatkowych osłon nawet w okresie zimowym!

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-4Źródło: www.terraform.pl

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-3Źródło: www.terraform.pl

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-2Źródło: www.terraform.pl

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-1Źródło: www.terraform.pl

wielkie-donice-nunoni-leszno-gianto-7Źródło: www.terraform.pl

 

Zapisz

2 komentarze do “Leszno w rozkwicie”

Dodaj komentarz