Kwietniki do zadań specjalnych

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jak zagospodarować wejście do budynku? W jaki sposób ukwiecić narożniki budynków i ich elewacje? Nietypowa lokalizacja wymaga zastosowania szczególnych rozwiązań, opracowanych dla konkretnych przestrzeni.

Żary (5)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kwietniki Kaskadowe H1200 ½ oraz ¼ sprawiają, że wprowadzenie roślin w miejsca trudno dostępne staje się banalnie łatwe!

Jak ukwiecić płaskie powierzchnie?

Ustawienie klasycznej, okrągłej donicy lub pełnego kwietnika tuż pod ścianą budynku nie jest rozwiązaniem doskonałym. Co prawda pozwala ukwiecić przestrzeń, jednak forma dekoracji może utrudniać swobodną komunikację lub po prostu nieestetycznie prezentować się w takim układzie. Aby odpowiednio zagospodarować ściany, wybrać należy Konstrukcje Kaskadowe H1200 1/2 składające się nie z pełnych, ale półpierścieni. Odpowiednia budowa konstrukcji sprawia, że możliwe jest ukwiecenie płaskich powierzchni, bez utraty miejsca i zakłócania komunikacji.

Andrychów
Autor: UM Andrychów

Jak „zrobić dobre wejście”?

O ileż przyjemniej wejść tam, gdzie witają nas kwiatami! Aby odpowiednio zaaranżować wejście przy użyciu kwiatów, warto postawić na tzw. „połówki”, czyli Konstrukcje Kwietnikowe H1200 ½. W otoczeniu roślin każdy budynek użyteczności publicznej prezentuje się lepiej i staje się przyjaźniejszy dla odwiedzających. Kwiatowe wieże ustawione symetrycznie po obydwu stronach wejścia do budynku mogą mieć swoją kontynuację w postaci wiszących kwietników W600 montowanych latarniach. Staranna, bogata dekoracja z Konstrukcjami Kaskadowymi H1200 ½ oraz harmonijna jej kontynuacja w innych rejonach centrum to jeden ze sposobów na podkreślenie rangi miejsca – kwiatowa kompozycja z Lubska, Andrychowa czy Żar jest prawdziwym wzorem do naśladowania!

Lubsko
Autor: UM Lubsko

 Kwiaty w mieście - Żary1Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak poprawić wygląd elewacji?

Nie tylko same wejścia, ale również fasady budynków miejskich zasługują na ciekawą oprawę. Konstrukcje Kwietnikowe H1200 ½ pozwalają zagospodarować rozległe płaszczyzny, w tym również mury. Ze względu na kaskadową budowę kwietnika, rośliny w nim nasadzone mają doskonałe warunki do rozwoju – brak dna daje im nieskrępowany rozrost i łatwy dostęp do wody, czego rezultatem jest niezwykle bujne ukwiecenie. Doskonale przylegająca do powierzchni wieża kwiatowa z tak gęstymi roślinami dyskretnie maskuje mniej estetyczne elementy, skutecznie podkreślając urok danego miejsca.

kaskadowa konstrukcja kwietnikowa h1200 12
Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak zazielenić szare kąty?

Sekretem udanej dekoracji ścian są Kaskadowe Konstrukcje H1200 ½, a w jaki sposób ukwiecić miejsca stykania się ścian? Odpowiedź na to pytanie znają już m.in. włodarze Zduńskiej Woli – tutaj do zagospodarowania wejścia do Urzędu Miasta wybrano Wieże Kwiatowe H1200 ¼, składające się z ćwierćpierścieni, którego charakterystyczna forma pozwala idealnie zagospodarować narożniki.

kwietnik 1/4Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wąskie chodniki, elewacje, wejścia, czy nawet kąty – każde z tych miejsc można efektownie ukwiecić. Dla Kaskadowych Konstrukcji Kwietnikowych nie ma zadań zbyt trudnych!

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz