Jak stworzyć wyjątkową choinkę miejską?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Subtelny mat, lustrzany połysk, a może… zupełnie inne rozwiązanie? Spośród wielu możliwości dekoracji dla świątecznych nakładek na wieże kwiatowe można swobodnie wybierać. Oto zbiór inspiracji, które mogą przeobrazić się w wyjątkowe choinki – tak niepowtarzalne, jak miasto, które zdobią!

Krok 1: Wybierz nakładkę

Rozmiar nakładki jest uzależniony od rodzaju wieży kwiatowej, na której zostanie osadzona. Najpopularniejszy model kwietnika – H1200 jest kompatybilny z nakładką Terra Christmas Tree 300. Po tym, jak osłona zostanie umieszczona w docelowym miejscu, rozpoczyna się najbardziej ekscytujący etap przedświątecznych przygotowań – dobór ozdób i „ubieranie” choinki! …i to nie byle jakiej, bo miejskiej choinki w skali XXL!

wiąteczne ozdoby dla miast terrachristmas 11

Trzebnica | źródło: www.terrachristmas.pl

Krok 2: Dopasuj bombki

Mając dobraną nakładkę na wieżę kwiatową, można przejść do następnego kroku. Jak jednak dobrać „bombki idealne”? To proste zadanie, ponieważ nie jest dyktowane żadnymi zasadami… Poza tymi, jakie podpowiada ludzka wyobraźnia. Z łatwością można stworzyć kompozycję inspirowaną kolorami miejskiego herbu bądź harmonizującą z najbliższą architekturą.

wiąteczne ozdoby dla miast terrachristmas 4

Trzebnica | źródło: www.terrachristmas.pl

A jest z czego wybierać! Bombki w najróżniejszych kolorach, o najróżniejszych fakturach, rozmiarach, a nawet kształtach pozwalają na dowolne eksperymenty z kompozycją. Może warto połączyć różne dekoracje? A może wybrać jednolitą aranżację? Tę decyzję pozostawiamy włodarzom miast, jak i samym mieszkańcom!

nakładki miejskie TerraChristmas

Zielona Góra | źródło: www.terrachristmas.pl

Krok 3: Dobierz LED-owe sznury

Światło to metafora nadziei i czasu radosnego oczekiwania. Warto przenieść ten piękny symbol na miejskie dekoracje świąteczne, a jednocześnie w klimatyczny sposób rozświetlić okolicę, w której się znajdą. Aby tego dokonać, wystarczy dobrać LED-owe sznury, które w dzień pozostają niewidoczne na powierzchni nakładki, by po zmroku rozbłysnąć nastrojowym światłem, eksponując „choinkę” i jej wszystkie walory. Uwaga! Podświetlane dekoracje w technologii LED cechują się bardzo niskim poborem energii elektrycznej, a co za tym idzie: pozwalają na oszczędności w miejskiej kasie.

wiąteczne dekoracje dla miast TerraChristmas wieliczka 13

Wieliczka | źródło: www.terrachristmas.pl

Krok 4: Dodaj ażurowe dekoracje

„Czubek” choinki wieńczy dzieło, jakim jest świąteczna aranżacja miasta. W tej roli świetnie sprawdzają się przestrzenne ażurowe dekoracje – niezwykle lekkie, dzięki czemu nie naruszą konstrukcji, a jednocześnie solidne – nie zaszkodzi im kapryśna, zimowa aura. Tak solidne ozdoby bez problemu przetrwają wiele bożonarodzeniowych sezonów, pozwalając ograniczyć wydatki na świąteczne ozdoby w kolejnych latach, które mogą zostać przeznaczone na bieżące potrzeby miasta.

wiąteczne ozdoby dla miast terrachristmas 27

Milicz | źródło: www.terrachristmas.pl

 

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz