Hydrogel w nasadzeniach miejskich

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Bez wody nie ma życia. To proste stwierdzenie zawsze będzie aktualne. Warto więc zapewnić roślinom odpowiednią jej ilość, by móc cieszyć się pięknie ukwieconym miastem. Najwygodniejszym i najbardziej oszczędnym rozwiązaniem jest hydrogel – odpowiadamy na najbardziej istotne kwestie z nim związane:

hydrogel w nasadzeniach miejskich

Co to jest hydrogel?

To superabsorbent, który powstał w specjalistycznych laboratoriach chemicznych. Jest usieciowanym polimerem o ogromnej zdolności sorpcyjnej wody – zaledwie 1 gram preparatu jest w stanie wchłonąć od 300 do 1000 ml wody.

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Preparat zwiększa retencję wodną, ogranicza skutki niedoboru wody, a także poprawia strukturę gleb, usprawniając wzrost roślin. Skutecznie zmniejsza także wymywanie składników pokarmowych. Jest trwały i aktywny, od 3 do 5 lat stymuluje rozwój systemu korzeniowego przyspiesza wzrost roślin, a jednocześnie zmniejsza ich „wypadanie”.

Kiedy stosować hydrogel?

Najlepszym momentem na stosowanie hydrogelu jest wczesna wiosna – warto wzbogacić nim glebę podczas sadzenia nowych roślin w przestrzeni miejskiej.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Gdzie stosować hydrogel?

Preparat może być stosowany w każdym typie zieleni miejskiej. Od rabat i trawników, poprzez gazony, kwietniki, wieże kwiatowe, donice miejskie, ample, wiszące kwietniki oraz klomby.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jakie korzyści daje hydrogel w przestrzeni miejskiej?

Hydrogel Terra to 3-krotnie niższa częstotliwość podlewania roślin, redukcja nakładów pracy fizycznej oraz finansów. Preparat gwarantuje redukcję „wypadów”, a co za tym idzie pozwala ograniczyć wydatki na uzupełnianie roślin i ich pielęgnację. Jest na tyle wydajny, że jego jednokrotna aplikacja zapewnia piękne rośliny bez dużych nakładów pracy i finansów przez długi czas.

Bez użycia hydrogelu:

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Po zastosowaniu hydrogelu Terra:

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Hydrogel a ekologia

Hydrogel to w znacznej części produkt ekologiczny, neutralny dla środowiska, bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Po około 3 latach od zastosowania substancja ulega całkowitej biodegradacji.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Co jeszcze warto wiedzieć o hydrogelu?

Zanim hydrogel odda wodę miejskim roślinom, najpierw musi wchłonąć jej zapas. Tuż po zastosowaniu preparatu należy zadbać o obfite podlewanie, a następnie stopniowo je ograniczać.

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Hydrogel to źródło życia dla roślin. Gwarantuje efektowne ukwiecenie przez długi czas, bez wysiłku i żadnych strat w miejskiej kasie. Preparat od lat z powodzeniem wspomaga ukwiecenia polskich przestrzeni publicznych: włodarze Świebodzina, Żar, Białegostoku już wybrali – Twoje miasto może być równie piękne:

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kwiaty w mieście - Żary3
Źródło: www.wiezekwiatowe.plBiałystok
fot. Martyna Kowalik

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz