Hotel – styl, design i nowoczesność

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Tereny zieleni przy hotelach są strefą reprezentacyjną, która ma wpływ na postrzeganie ogółu przez gości. W dzisiejszych czasach obiekty tego typu nie tylko są zobligowanie do spełniania potrzeb konsumentów, ale również muszą być atrakcyjne pod względem wizualnym. Musimy myśleć kompleksowo o organizacji przestrzeni prywatnej i publicznej tak, aby uzyskać spójny efekt. Jak więc dobrze zorganizować przestrzeń wokół hoteli?

aranżacja hotelu

Źródło: archiwum Terra

To zależy od architektury krajobrazu, w którym znajduje się nasz obiekt. Na początku powinniśmy przeanalizować przypadki, kiedy otoczenie nie jest do końca sprzyjające lub chcemy udoskonalić to, co zaoferowała nam natura. Wówczas musimy zastanowić się nad doborem elementów wspomagających, które odpowiednio wpiszą się w konkretną przestrzeń. Mamy do wyboru wiele nowoczesnych rozwiązań, które dzięki niekonwencjonalnym kształtom, kolorom czy formom, mogą zaskoczyć odbiorcę, a przez co pozytywnie wpłynąć na odbiór obiektu. Niewątpliwie jednak, najbardziej pożądanym elementem w czasach brył i betonu jest pierwiastek natury. Wprowadzić go możemy poprzez odpowiednie nasadzenia i zabiegi pielęgnacyjne. A co jeśli nasza przestrzeń nie daje nam możliwości na stworzenie kompleksowej aranżacji? Idealnym rozwiązaniem tego problemu będą kaskadowe konstrukcje kwietnikowe lub kwiaty w dużych donicach, które wplotły się nierozłącznie nie tylko w architekturę miejską, ale również stanowią element wspomagający dla organizacji przestrzeni wszystkich obiektów publiczno-rekreacyjnych.

Kwiaty przed hotelem

Największą zaletą rozwiązań tego typu jest całkowite pokrycie wież kwiatowych materiałem roślinnym. Dodatkowo, obsadzenie tego typu produktów odbywa się u ogrodnika, a na miejsce docelowe przywozi się ukwiecone już konstrukcje, co daje natychmiastowy i spektakularny efekt. Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe można podzielić na wiszące i stojące. W ofercie rynkowej są do wyboru różne modele, gabaryty oraz kolory roślin. Dzięki temu mamy ogromne możliwości wkomponowania i dopasowania odpowiedniego modelu do potrzeb konkretnego obszaru.

wieże kwiatowe 13

Źródło: archiwum Terra

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe

Źródło: archiwum Terra

Eleganckie, duże donice z kolekcji TerraForm to również sposób na niecodzienne wypełnienie przestrzeni wewnątrz samego hotelu: wymieńmy chociaż hole, długie korytarze, czy też niezwykle modne ostatnio patio. Pomysłowy projekt dużych donic pozwala dowolnie eksperymentować z ich położeniem i kolorystyką. Ze względu na zastosowanie wytrzymałych materiałów, mogą zdobić przestrzeń przez cały rok, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

podświetlane donice

Źródło: archiwum Terra

podświetlane donice

Źródło: archiwum Terra

Umebluj przestrzeń

Bardzo nowoczesnymi i ważnymi komponentami w kreacji przestrzeni są meble miejskie. Wyróżniają się one przede wszystkim nowatorską formą i designem oraz tym, iż nadają charakter danego miejsca. W tej kategorii najważniejszymi elementami będą ławki miejskie, latarnie, stojaki na rowery, ale również wszelkiego rodzaju urządzenia do uprawiania aktywności fizycznej. Sprawiają, że przebywanie w danej przestrzeni publicznej jest wygodniejsze, bezpieczniejsze oraz przyjemniejsze. Tego typu meble miejskie znajdziemy w ofercie firmy Terra®.

meble miejskie Benito

Źródło: archiwum Terra

Funkcjonalność ma znaczenie

Istotną cechą mebli miejskich, dającą możliwość odbiorcy wpływania na przestrzeń jest mobilność. Jest to dosyć innowacyjny zabieg, jednakże dający duże rezultaty, zwłaszcza jeśli chodzi o przywiązanie obserwatora do konkretnego miejsca. Dobrze jeśli tego typu elementy są funkcjonalne. Donica Plane Ring dostępna w kolekcji TerraForm to rozwiązanie, które pozwala sprostać wszystkim bolączkom współczesnej aglomeracji. Doskonale spełnia swoją podstawową rolę: jest ławką, miejscem wypoczynku, i to na tyle stabilnym, że swobodnie pomieści kilka osób.  Z myślą o spragnionych natury wprowadzono nowatorski element: jej centralna część jest zarazem niezwykle pojemną donicą, idealną do przechowania dużych roślin, a nawet drzew. Z kolei zaokrąglona, prosta sylwetka czyni ją rozwiązaniem odpowiednim dla każdego miasta, niezależnie od jego charakteru.

Dodatkowo, poprzez nowoczesny design wchodzimy w relacje z odbiorcą, na czym najbardziej nam zależy. Pamiętajmy, że przestrzeń publiczna musi być wygodna i tak samo funkcjonalnie urządzona jak nasz dom.

. Donica Plane Ring z kolekcji Urbano

Źródło: archiwum Terra

Donica Plane Ring z kolekcji Urbano

Źródło: archiwum Terra


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz