Donice we wnętrzach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kwiaty i designerskie donice są coraz ważniejszym elementem aranżacji modnych wnętrz. To popularny trend, który pozwala podkreślić kompozycję pomieszczenia, ukryć jego mankamenty, ożywić je, a nawet rozjaśnić.

Donica monamur TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Baw się kolorami

Zielone akcenty są w stanie ożywić nawet najbardziej ponure pomieszczenie. Tworząc aranżację weź pod uwagę barwę roślin i pojemników, tak by uzyskać harmonijną dekorację. Dla bardziej stonowanego wystroju sprawdzi się donica Etima w neutralnych odcieniach. Tak wyrafinowana kompozycja nada charakteru w każdym pomieszczeniu – to najprostszy sposób na naprawdę wyrazistą aranżację.

donica etima TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Dynamiczna kompozycja wymaga użycia pojemników w żywych odcieniach. Donica Ricola w kolorze soczystej limonki lub gorącej czerwieni będzie strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, jeśli obsadzona zostanie roślinami w kontrastowym kolorze – to najlepszy sposób na codzienną rutynę.

Donica Ricola TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Bądź kreatywny

Nie zapomnij o korytarzach – najmodniejsze pomysły na kwiatową aranżację wnętrz umożliwiają wprowadzenie roślin również i do tych, stosunkowo trudnych lokalizacji. W wąskich przejściach sprawdzi się deisgnerska donica Il Vaso. Jej nietypowa forma, zbliżona do klasycznej donicy, jednak w płaskim przekroju zaskoczy każdego.

Donica ilvaso TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Nie daj się stereotypowemu myśleniu i wykorzystaj donice kwiatowe w niespotykany sposób. Wnętrze zyska niebanalną dekorację, gdy donica Mon Amour stanie się pojemnikiem na eleganckie domowe drobiazgi.

Donica monamur TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Podkreśl walory

Zaakcentuj najciekawsze elementy wnętrza. Wybierz podświetlane donice, aby podkreślić atrakcyjną ścianę, a także zyskać niebanalną lampę podłogową z funkcją dodatkowego pojemnika na drobiazgi w momencie, gdy akurat nie jest obsadzona roślinnością.

donica Etima Nuno'niŹródło: www.terraform.pl

podświetlane donice terraform (2)
Źródło: www.terraform.pl

Ukryj wady

Przekonaj się, że nawet mniej atrakcyjne przestrzenie mogą zachwycać. Aby ukryć mankamenty ścian, wystarczy przysłonić je dużymi donicami ukwieconymi bujnymi roślinami. Postaw na nietypowe rozwiązania: wybierz donicę Gianto o klasycznej formie i niecodziennych gabarytach, a uzyskasz zaskakujący efekt

donica gianto TerraFormŹródło: www.terraform.pl

 Eksperymentuj

Nie ma jednego, doskonałego sposobu na udaną aranżację wnętrza przy użyciu designerskich donic i roślin. To właśnie eksperymenty z formą sprawiają, że każde pomieszczenie może stać się wyjątkowe – możliwości są ogromne, dlatego zacznij już dziś!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

1 komentarz do “Donice we wnętrzach”

Dodaj komentarz