Co sadzimy we wrześniu w ogrodzie?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Początek września nie musi oznaczać końca naszej przygody w ogrodzie. Istnieje wiele roślin, które możemy posadzić w tym miesiącu, dając im czas na przygotowanie się do zimy. Zobaczcie, co sadzimy we wrześniu.

co sadzimy we wrześniu

Wrzesień to idealny czas na posadzenie drzew oraz krzewów ozdobnych i owocowych, takich jak róża, czereśnia czy jarzębina. W ten sposób damy roślinom czas potrzebny na zapuszczenie korzeni przed zbliżającą się zimą. W tym miesiącu możemy również przenieść rozsady ozdobnych roślin dwuletnich, które wysialiśmy początkowo np. w szklarni. Do roślin tego typu należą: stokrotki, niezapominajki, naparstnice, malwy, bratki czy dziewanny.

co sadzimy we wrześniu1

We wrześniu posadzić można także urokliwe wrzosy, pamiętając, że są to rośliny wymagające kwaśnej gleby. Wybór miejsca ich posadzenia też nie może być przypadkowy. Wrzosy najlepiej czują się w zacisznych, osłoniętych przed wiatrem miejscach, nasłonecznionych – jednak nie przez cały dzień. Przy troskliwej opiece, wrzos na pewno odwdzięczy się pięknym, fioletowym kolorem i niesamowitym widokiem. Jeśli brakuje Wam miejsca w ogrodzie, trochę mniejsze wrzosowisko, ale równie urokliwe, urządzić możecie na balkonie lub kuchennym parapecie. W tym przypadku świetnie spiszą się efektowne, a zarazem bezpieczne i praktyczne skrzynki balkonowe od Elho.

co sadzimy we wrześniu2

co sadzimy we wrześniu3

Wrzesień to wbrew pozorom również dobry czas, aby założyć oczko wodne! W tym czasie sadzić można rośliny strefy bagiennej (lub jeśli są duże, można je podzielić i przesadzić), takie jak: łączeń, czermień, pałka lub przęstka. Druga połowa września to czas na sadzenie zimowych odmian czosnku, w tym celu idealnie sprawdzi się trwały i praktyczny warzywnik, jak ten od Elho. Jeśli nie zdążycie z tym we wrześniu, bez obaw – październik też będzie dobrym momentem.

co sadzimy we wrześniu4

co sadzimy we wrześniu5

Jeśli nie zdążycie z posadzeniem truskawek w sierpniu, spokojnie – wrzesień to też dobry czas. Pamiętajcie tylko, że truskawka wymaga specjalnie przygotowanej gleby – należy ją dosyć często nawozić kompostem. Warto pamiętać, że truskawki to rośliny, które świetnie poradzą sobie również posadzone w doniczkach, które ustawić można w szklarni czy na balkonie.

co sadzimy we wrześniu6

Jak sami widzicie, praca w ogrodzie we wrześniu nie ogranicza się tylko do zbioru plonów. W tym miesiącu posadzić można wiele roślin, które zakwitną na wiosnę w przyszłym roku. Zatem ziemia, grabie, donice w dłoń i do dzieła!

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

 

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

1 komentarz do “Co sadzimy we wrześniu w ogrodzie?”

Dodaj komentarz