Ogród na dachu hotelu Astoria

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Miejskie ogrody na dachach budynków to coraz popularniejszy trend. Na ich zakładanie decydują się osoby prywatne, spółdzielnie, a nawet hotelarze – z myślą o wygodzie gości i wyróżnieniu swojego hotelu tworzą zielone strefy relaksu. Jeden z takich ogrodów powstał na dachu warszawskiego hotelu Astoria.

„Zielony” wizerunek

Tereny zieleni przy hotelach są strefą reprezentacyjną, która ma wpływ na ich wizerunek. Obecnie obiekty tego typu nie tylko są zobligowane do spełniania podstawowych potrzeb konsumentów, ale również muszą być atrakcyjne pod względem wizualnym i dawać im więcej, niż oferuje konkurencja. W dobie pogoni za „utraconą” w miastach naturą i potrzebą ukojenia nerwów po stresującym dniu, w tym celu coraz częściej sięga się po element roślinny, harmonijnie wkomponowany w komfortowe otoczenie.

meble nunoni siedziska ogród na dachu hotel 27

Warszawa, hotel Astoria | źródło: www.nunoni.com

Holistyczne podejście

Kompleksowa organizacja przestrzeni pozwoli uzyskać spójny efekt. Zazielenione podwoje hotelu mogą być kontynuowane na kolejnych piętrach poprzez nasadzenia w donicach, a ich zwieńczeniem może być pokaźny ogród na dachu budynku. Jedna z pierwszych zielonych stref relaksu tego typu powstała na warszawskim hotelu Astoria. Na pokaźnym areale ulokowano nie tylko kojące wzrok trawniki, ale również zachęcające do relaksu meble – w tym modne siedziska, stoły, lampy i hokery.

meble nunoni siedziska ogród na dachu hotel 26

Warszawa, hotel Astoria | źródło: www.nunoni.com

Meble niebanalne

Nowoczesne meble marki nuno’ni stworzyły ciekawy kontrast wobec naturalnie zielonej murawy, a materiał, z którego zostały wykonane, sprzyja ekspozycji „pod chmurką”. Polietylen nie pęka pod wpływem wahań temperatur, a jego kolor i forma i zmienia się nawet podczas największych upałów. Siedziska Loft i stoły Cubrick to jednak nie koniec atrakcji dla hotelowych gości. Na dachu zaaranżowano również bar – i to nie byle jaki! Podświetlana lada sprawia, że po zmroku cała kompozycja prezentuje się wyjątkowo – również emitujące delikatne światło stoliki sprzyjają tworzeniu niezapomnianego klimatu.

meble nunoni siedziska ogród na dachu hotel 25

Warszawa, hotel Astoria | źródło: www.nunoni.com

Panorama zachodu słońca i ciepły, letni wieczór z widokiem na panoramę Warszawy, pośród soczyście zielonej murawy, w otoczeniu nastrojowo podświetlanych, komfortowych mebli… Oferując gościom takie atrakcje, sukces w branży hotelarskiej jest gwarantowany!

meble nunoni siedziska ogród na dachu hotel 24

Warszawa, hotel Astoria | źródło: www.nunoni.com

 zobacz więcej zdjęć ogrodu na dachu hotelu Astoria:


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz