Co ma wisieć…

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wiszące ogrody to pomysł dosyć wiekowy. Gdy jednak zainspirujemy się ideą starożytnych i dodamy do niej nieco nowoczesnych rozwiązań, uzyskamy naprawdę atrakcyjny efekt: zobaczcie:

wiszące doniczki Elho makeithome.pl(6)Źródło: www.makeithome.pl

Klasyczne donice to niezliczone ilości form, kolorów, faktów, a nawet zastosowań. Wszystkie z nich mają jednak jedną wspólną cechę: stworzono je po to, by ustawiać je na podłodze, chodniku lub murawie, gdzie mogą zabierać cenne miejsce.

wiszące doniczki Elho makeithome.pl(6)Źródło: www.makeithome.pl

…a jeśli nie podłoga… to może sufit? Przecież w niewielkich mieszkaniach każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota, dlatego nie zawsze znajdzie się miejsce na kolejny stojący pojemnik. Właśnie dlatego, zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach doskonale sprawdzą się podwieszane doniczki w kształcie kuli.

Nie zajmują one wiele przestrzeni, a jeśli już, to jest to miejsce, które na co dzień pozostaje niezagospodarowane: pięknie wyglądają zawieszone ponad stołem w jadalni lub na okiennym karniszu. Dobrym pomysłem jest stworzenie z nich ścianki działowej: podwieszając lekkie kolorowe pojemniki na różnych wysokościach, można skutecznie zastąpić zasłony.

wiszące doniczki Elho makeithome.pl(6)Źródło: www.makeithome.pl

W wiszących donicach szczególnie dobrze prezentują się kwiaty takie jak frezje, które rosnąc, będą kierować się w dół, tworząc wrażenie spadającej kaskady barwnych roślin. Te pojemniki to również ciekawy pomysł na „ożywienie” kompozycji z paproci, które w klasycznych pojemnikach już dawno zdążyły się znudzić.

wiszące doniczki Elho makeithome.pl(6)Źródło: www.makeithome.pl

Ze względu na dosyć niecodzienny, bo okrągły kształt donic, nieco nawiązujący do wiszącego pod sufitem koszyka, można osiągnąć niepowtarzalny efekt – również z okazji zbliżających się świąt! Wystarczy nieco rzeżuchy w donicy zawieszonej ponad wielkanocnym stołem, by stworzyć prawdziwie odświętny nastrój… i urozmaicić posiłek!

Pastelowe barwy podwieszanych donic b. for soft air od Elho to odpowiedź na obowiązujące trendy… i sposób na powitanie wiosny. Delikatna mięta, biel, błękity skutecznie rozpraszają zimową szarość i zapraszają do wnętrza słońce.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz