Gazony do lamusa!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Widok mało estetycznych, niezgrabnych betonowych gazonów nie jest nikomu obcy. Na szczęście ten mało atrakcyjny obraz przechodzi do przeszłości.

donica miejska plane terraform (1)Źródło: www.donicemiejskie.pl

Współczesne donice betonowe to znacznie więcej niż prostokątny, jedynie z grubsza uformowany pojemnik na rośliny.

Solidne i estetyczne

Łączą one najważniejszą cechę dawnych donic z betonu – wytrzymałość z charakterystyczną dla nowoczesnych rozwiązań: atrakcyjną formą i funkcjonalnością. Co ważne, współczesne donice miejskie z polimerobetonu nie muszą być szare, tak jak ich poprzedniczki wykonane ze zwykłego tworzywa – gorąca czerwień, żywy pomarańcz, soczysta zieleń to tylko kilka pomysłów na atrakcyjną i wytrzymałą dekorację. Z kolei uniwersalność stalowego koloru polimerobetonu w podstawowej opcji pozwala łatwo dopasować dekoracje do dowolnej przestrzeni.

donice intel terraform.pl aŹródło: www.donicemiejskie.pl

Liczy się wytrzymałość

Co ważne, współczesne donice miejskie oferują wiele więcej niż odpowiedniki z przeszłości: zwiększoną wytrzymałość, za którą odpowiada polimerobeton. Czym jest polimerobeton? To odmiana materiału, w którym cement zastąpiono syntetyczną żywicą z układem utwardzającym i wypełniaczem w postaci mieszanki kwarcowej. Dzięki temu donice miejskie są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne niż pojemniki wykonane z każdego innego tworzywa.

donica miejska plane terraform (1)Źródło: www.donicemiejskie.pl

donice tube donicemiejskie.pl aŹródło: www.donicemiejskie.pl

 Praktyczne rozwiązania

Klasyczny sześcian spełnia swoją rolę, jednak dlaczego miejska donica z polimerobetonu nie mogłaby oferować dodatkowych możliwości? Współczesne pojemniki wykonane z tego materiału to bogata gama atrakcyjnych kształtów, które sprawiają, że życie w miejskiej dżungli staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Donica Plane Ring została oparta na formie misy, której rant stanowi ławka – to doskonałe połączenie wytrzymałości i funkcjonalności.

Donica Plane Ring TerraFormŹródło: www.donicemiejskie.pl

donice intel terraform.pl aŹródło: www.donicemiejskie.pl

Donice nie do ruszenia

Największym atutem donic z polimerobetonu jest ich wytrzymałość. Solidne wykonanie sprawia, że doskonale nadają się do przestrzeni publicznych, w których trudno jest przewidzieć na co narażone mogą zostać kwiatowe dekoracje. Wysoka masa i twarda powierzchnia gwarantują koniec problemów z aktami wandalizmu, kradzieżami czy też drobnymi przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

donica miejska plane terraform (1)Źródło: www.donicemiejskie.pl

donica oli terraform.plŹródło: www.donicemiejskie.pl

donice tube donicemiejskie.pl a Źródło: www.donicemiejskie.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz