Zima – i taras znów nabiera barw

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Patrzysz na letnie zdjęcia, marzysz za barwami lata, a za oknem widzisz tylko ocieplone matą lub słomianką skrzynie i donice, zabezpieczoną posadzkę i osłonięte meble? Zimowy taras wcale nie musi być nudny!

SCHIO CASSA + SCHIO CUBO 050 rosso cardinale Ambientanta outdoorŹródło: www.terraform.pl

Przygotowanie tarasu przed zimą jest obowiązkiem – niestety, nie polepsza jego wyglądu. Zbliżające się w listopadzie ochłodzenie zmusza każdego domowego ogrodnika do generalnych porządków na tarasie. Dla roślin największym zagrożeniem jest mróz, więc donice z oleandrami, agawami czy palmami bezsprzecznie trzeba zabrać do cieplejszego pomieszczenia, np. garażu.

Pozostałe gatunki, które mrozu się nie boją, jak bukszpan, kosodrzewina, ostrokrzew, dereń czy rododendron, mogą pozostać na dworze. Ale czy taras musi być szarobury…? Skąd!

tera plast 030Źródło: www.terraform.pl

Z pomocą przychodzą polietylenowe donice marki TerraForm. W kolekcji Espesso i Long znajdziemy donice Schio Cassa i Schio Cono, które występują nie tylko w czarnym, białym i szarym kolorze. Głęboka czerwień nie tylko fantastycznie wyróżni się na tle śniegu, ale i nada kolor zimie wtedy, gdy prognozy zapowiadają jedynie opady deszczu. Donice są wodoodporne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne.

SANDRIP 0026Źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz