Świąteczne dekoracje – podsumowanie sezonu 2015

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Święta Bożego Narodzenia 2015 to już historia. Klimatyczne dekoracje, światełka i choinki powoli znikają z przestrzeni publicznych, dlatego to ostatni moment na podsumowanie tegorocznych aranżacji.

Co okazało się hitem? Jakie narzędzia sprawdziły się najlepiej? Spójrzmy i jeszcze raz zobaczmy, jak pięknie prezentowała się Polska podczas minionej Gwiazdki:

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (3)Źródło: www.terrachristmas.pl

Czarnków – centrum miasta

Centrum Czarnkowa przecina rozległy brukowany deptak. Stworzenie świątecznej dekoracji wymagało użycia elementów wytrzymałych, a jednocześnie mobilnych, które można szybko i sprawnie zdemontować po okresie zimowym. Nakładki na wieże kwiatowe spełniają ten wymóg: wykonano je z solidnej stali i pokryto bujnym kolorowym igliwiem. Mogą być montowane do podłoża nawet tam, gdzie nie występuje naturalna gleba, dlatego tak dobrze sprawdzają się w miejskich warunkach.

świąteczne nakładki terrachristmas (6)Źródło: www.terrachristmas.pl

Gostyń – pokaźny plac

Tegoroczna zima nie należy do najpiękniejszych, a niewielka ilość śniegu sprawia, że polskie miasta pokryły się jesiennymi barwami szarości. W Gostyniu udało się rozproszyć ten ponury nastrój dzięki świątecznym dekoracjom. Duże lampy w kształcie świątecznych choinek o atrakcyjnych barwach wprowadziły nutkę koloru, sprawiając, że szara zima nabrała blasku. Co ważne, te modne lampy wykonano z wytrzymałego polietylenu, dzięki czemu nie straszne im ani warunki atmosferyczne, ani uszkodzenia mechaniczne.

GostyńŹródło: www.terrachristmas.pl

Leszno – historyczna przestrzeń

Zabytkowy ratusz i deptak to duma Leszna. Tak reprezentacyjna przestrzeń wymaga atrakcyjnej oprawy w okresie Bożego Narodzenia. Brak naturalnego podłoża, w którym można nasadzić świąteczne drzewko i konieczność wprowadzenia szybkich, ale diametralnych zmian zainspirowały do sięgnięcia po sprawdzone rozwiązania. Nakładki na wieże kwiatowe z kolekcji TerraChristmas zostały ustawione po obu stronach wejścia, tworząc atrakcyjną oprawę dla podwojów całego gmachu, te same dekoracje uatrakcyjniły deptak.

świąteczne nakładki terrachristmas (9)Źródło: www.terrachristmas.pl

Słubice – plac w centrum

Pokryty brukiem plac sprzyja kontaktom towarzyskim i spacerom, jednak utrudnia wprowadzenie naturalnych elementów, które w okresie zimowym mogłyby stać się świątecznymi dekoracjami. Rozwiązaniem okazała się nakładka na wieże kwiatowe. Licząca sobie 650 cm dekoracja została uzupełniona o energooszczędne świetlne ozdoby już na etapie produkcji, dzięki czemu zlikwidowano problem dodatkowych prac już po zakończeniu montażu. Szczyt choinki stanowi ażurowa gwiazda Star 3D, która stanowi doskonałe uzupełnienie białych świetlnych dekoracji w zimnym odcieniu.

terrachristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Wieleń – ruchliwa okolica

Brak prawdziwie zimowej aury i niedobór naturalnych choinek nie musi być równoznaczny z nieudanymi świętami. Tuż przed urzędem miasta w Wieleniu problem ten rozwiązano w podobny sposób jak w Węgrowie. Nakładki na wieże kwiatowe, w przeciwieństwie do żywego drzewka, mogą trafić niemalże do każdej przestrzeni i są ekologiczne: nie łączą się z koniecznością wycinki drzew, a dodatkowo sprawdzają się przez wiele kolejnych sezonów.

świąteczne nakładki terrachristmas (8)Źródło: www.terrachristmas.pl

Jelcz Laskowice – osiedlowy deptak

Osiedlowe chodniki muszą być przede wszystkim szerokie i na tyle wygodne, by mieszkańcy mogli swobodnie się przemieszczać. Rzadko kiedy są urozmaicone przez klomby i drzewa, przez co funkcjonalna przestrzeń nie wygląda atrakcyjnie. W Jelczu Laskowicach udało się jednak ożywić osiedle stosując nakładki na wieże kwiatowe. Rosłe modele z kolorowymi bombkami z powodzeniem urozmaiciły okolicę, z powodzeniem zastępując tradycyjne drzewka.

jelcz laskowiceŹródło: www.terrachristmas.pl

Milicz – serce miasta

Miejski rynek w Miliczu jest zdominowany przez szarość rozległych chodników. Wskutek takiego zagospodarowania przestrzeni plac jest wysoce funkcjonalny, jednak pozbawiony elementów wprowadzających kolor i naturę. Brak podłoża to równocześnie brak drzew, czy krzewów, które mogłyby ożywić rynek w okresie letnim, a zimą stać się podstawą do zbudowania świątecznej dekoracji. Sposobem na zażegnanie szarości w centrum okazała się kolekcja świątecznych dekoracji TerraChristmas. Wielkich rozmiarów bombki, nakładki na wiszące oraz stojące wieże kwiatowe, a także dekoracje ażurowe w kształcie gwiazd zawitały do miasta 26.11.2015.

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (1)Źródło: www.terrachristmas.pl

Węgrów – rozległy rynek

Rynek w Węgrowie po kilkuletniej rewitalizacji obrał formę nowoczesnego oraz funkcjonalnego centrum miasta. Podczas przebudowy zrezygnowano z murawy i zastąpiono ją płytami chodnikowymi – ułatwiającymi komunikację oraz utrzymanie przestrzeni w czystości, ale ograniczającymi wprowadzenie naturalnych dekoracji, które zimą mogłyby stanowić świąteczną aranżację. Już tej zimy plac ozdobiły nakładki na kwietniki imitujące naturalne drzewka, które urozmaicono świetlnymi łańcuchami, efektownie ożywiającymi przestrzeń.

świąteczne nakładki terrachristmas (4)Źródło: www.terrachristmas.pl

Dodaj komentarz