Sofia ukwiecona!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Stolica Bułgarii może się poszczycić pięknym ukwieceniem – i to nie po raz pierwszy! To już kolejny rok, gdy centrum miasta zdobią kwietniki miejskie. Rosłe konstrukcje, jak również nieco mniejsze modele trafiły w najbardziej reprezentacyjne miejsca, w tym zabytków Pałac Prezydencki.

kwietniki kaskadowe Sofia (50)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Mieszkańcy Bułgarii, podobnie jak Polacy, kochają naturę i cenią sobie jej obecność w przestrzeniach publicznych. Co warte zaznaczenia, stolica tego kraju zmaga się z podobnymi bolączkami co rodzime miejscowości. Nadmiar powierzchni brukowanych i pokrytych betonów obniżył atrakcyjność Sofii, przez co pogorszyły się warunki życia mieszkańców i zmalała popularność miasta pośród turystów. Rozwiązanie tych problemów przywędrowało wprost… z Polski.

kwietniki kaskadowe Sofia (43)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kwietniki kaskadowe Terra sprawiły, że przestrzeń zabytkowej stolicy zyskała estetyczny element, a dominująca dotąd szarość została skutecznie przełamana. Czerwona pelargonia nasadzona w dekoracjach rozrosła się niezwykle szybko i bujnie, dzięki czemu na ostateczny efekt dekoracyjny nie trzeba było długo czekać.

kwietniki kaskadowe Sofia (37)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Szczególne wrażenie robi wejście zabytkowej kamienicy, które zdobią modele połówkowe, idealnie dopasowane do ekspozycji tuż przy ścianach. Te wysokie konstrukcje zostały ustawiona naprzemienne z nowoczesnymi ławkami, co sprawia, że zarówno interesanci odwiedzający urząd, jak i sami przechodnie mogą wypocząć w komfortowych warunkach, pośród natury. Co ważne, ten model dekoracji doskonale sprawdza się na chodnikach, gdzie każdy centymetr jest szczególnie cenny. Stosując konstrukcje oparte na formie półpierścieni, można pogodzić dwie, zazwyczaj sprzeczne potrzeby: efektownego ukwiecenia, a zarazem zachowania podstawowej funkcjonalności chodnika. Przechodnie mogą swobodnie korzystać z chodnika.

kwietniki kaskadowe Sofia (22)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji urzędu są dekoracje, które zostały ulokowane tuż przed gmachem Pałacu Prezydenckiego. Ze względu na fakt, iż jest to bardzo rozległa przestrzeń, niezbędne były tutaj modele, które nie znikną wobec ogromu tego miejsca. Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe Terra model H2400 skutecznie rozwiązały problem szarości i monotonii przed plac.

kwietniki kaskadowe Sofia (54)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ustawione w zgranym szeregu stworzyły wysoką ścianę zieleni, która ożywiła okolicę. Nie mogło zabraknąć również dekoracji o mniejszych gabarytach, jednak niemniej efektownym wyglądzie. Plac przed Pałacem Prezydenckim zdobią kwietniki o zróżnicowanych rozmiarach, co sprawia, że aranżacja sprawia wrażenie dynamicznej i atrakcyjnej dla oka.

kwietniki kaskadowe Sofia (57)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki kaskadowe Sofia (33)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki kaskadowe Sofia (48)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz