Mała architektura, wielkie możliwości

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Granica pomiędzy sferą prywatną a publiczną ulega stopniowemu zatarciu. Przestrzeń miejska to miejsce pracy, ale coraz częściej również i wypoczynku. Odpowiednio dobrana mała architektura kreuje przyjazny wizerunek otoczenia, ale również spełnia potrzeby mieszkańców.

ławka miejska pastel bench atech (1)Źródło: www.atech-pl.eu

Funkcjonalność i estetyka

Miasto to chodniki i ulice, które kojarzą się z dynamiką, to również mała architektura obejmująca ławki miejskie, przywodzące na myśl relaks, spokój i szansę na wyciszenie. Pełnią one rolę zarówno czysto funkcjonalną, jak i symboliczną: są miejscem spotkań i socjalizacji społeczeństwa, jednocześnie, na poziomie estetycznym, liczy się ciekawy projekt, który uwzględni komfort użytkownika oraz harmonijną kompozycję z otoczeniem.

ławka miejska atech (1)Źródło: www.atech-pl.eu

W parkach

Ulubionym miejscem odpoczynku i spotkań są parki: zadbane, szerokie alejki muszą współgrać z infrastrukturą, tak by umożliwić komfortowy wypoczynek w estetycznym otoczeniu. Siedziska powinny stanowić dopełnienie jednorodnego, zielonego tła: kolorowa ławka miejska Pastel Bench stanowi kolorowy akcent, którego żywe barwy nie płowieją pod wpływem słońca czy opadów. Siedzisko wykonano ze stali cynkowanej ogniowo, a następnie poddano procesowi lakierowania na gorąco, co gwarantuje wiele lat użytkowania bez uszkodzeń i odbarwienia powłoki.

mała architektura atechŹródło: www.atech-pl.eu

Również dla najmłodszych

Nowoczesne miasto ma wiele do zaoferowania nie tylko dorosłym mieszkańcom, ale również dzieciom. Aby jednak odpowiednio dostosować przestrzeń do ich potrzeb, warto postawić na ławki miejskie Pastel Bench o mniejszych wymiarach – to ta sama doskonała jakość i wytrzymałość, jednak stworzona z myślą o wygodzie młodszego użytkownika. Ukłon w stronę najmłodszych z pewnością znajdzie uznanie również pośród rodziców.

ławka miejska pastel bench atech (1)

Kolorowe barwy, niewielkie gabaryty i bezpieczne, zaokrąglone krawędzie sprawiają, że ławki Pastel Bench są odpowiednie do aranżowania nie tylko przestrzeni wspólnych, ale również takich jak place zabaw przedszkoli lub szkół.

Na deptakach i placach

Estetyczna mała architektura gra ogromną rolę również na deptakach i placach. Zwykle są to przestrzenie z minimalnym udziałem naturalnie wzrastającej zieleni, dlatego warto uzupełnić ją o barwne ławki miejskie Pastel Circle w formie okręgu, których centralną część stanowi donica kwiatowa Amphor. Kolorowe pasy ciekawie ożywią szarą, miejską przestrzeń, a nasadzona w pojemniku roślinność umożliwi przechodniom relaks w towarzystwie natury.

ławka miejska pastel bench atech (1)Źródło: www.atech-pl.eu

W mieście jak w domu

Barwne ławki miejskie z kolekcji Pastel w ciekawy sposób łączą funkcjonalność i pragnienie otaczania się estetycznymi elementami. Kreatywnie zaprojektowana przestrzeń wspólna staje się więc kontynuacją najbliższego, domowego otoczenia, a przebywanie w niej to po prostu przyjemność.

ławka miejska atech (1)Źródło: www.atech-pl.eu

ławka miejska atech (1)
Źródło: www.atech-pl.eu


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz