Donice a design miejski

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Ciekawy pomysł na aranżację to podstawa modnego wnętrza. Obecnie jednak, potrzeba piękna obejmuje już nie tylko „4 ściany” i odnosi się również do ulic miast.

donica Round TerraFormFoto: www.terraform.pl

Przestrzeń miejska to przecież odbicie domowego miru w skali makro – również musi być urządzona w zgodzie z najnowszymi trendami.

Czasy estetycznej anarchii powoli odchodzą do lamusa. Aranżując przestrzeń miejską coraz większy nacisk kładzie się nie tylko na jej funkcjonalność i wytrzymałość, ale również na estetykę oraz wizerunkową spójność.

Duże donice TerraForm Plane RingFoto: www.terraform.pl

Czym jest miejski design?

Design miejski to sposób ciekawego organizowania przestrzeni i spójne połączenie infrastruktury funkcjonalnej z detalami czysto dekoracyjnymi. To między innymi nowoczesne donice, pozwalające na kreatywne zagospodarowanie przestrzeni, a jednocześnie estetyczne dopełnienie pozostałych elementów wyposażenia miasta.

donice intel terraform.pl aFoto: www.terraform.pl

Odpowiednia aranżacja pojemników na rośliny w przestrzeni miasta wymaga stworzenia kompleksowej wizji. W pierwszej kolejności muszą one spełniać potrzeby lokalnej społeczności: przykładowo miejsca pozbawione klasycznych ławek warto wyposażyć w pojemniki takie jak Plane Ring, łączące w sobie dwie funkcje: siedziska i gustownej donicy.

Donica Plane Ring TerraFormFoto: www.terraform.pl

Zmiana na lepsze

Ciekawie dobrane donice miejskie diametralnie odmieniają charakter przestrzeni. Podświetlane pojemniki wykonane z polietylenu sprawdzają się w roli niebanalnej nocnej iluminacji. Świecące donice, takie jak X-Pot za dnia zdobią miasto w klasyczny sposób, a nocą stają się alternatywą klasycznej latarni. Ich mniejsze odpowiedniki, takie jak Ricola marki Nuno’ni ciekawie wyglądają zestawione w szeregu: podświetlenie pozwala zaakcentować wybrane budynki, tworząc trudny do przeoczenia drogowskaz.

duże, podświetlane donice TerraFormFoto: www.terraform.pl

donica ricola terraformFoto: www.terraform.pl

Spójna wizja

Design miejski odnosi się również do otaczającej architektury. Wbrew pozorom, zabytkowe, dostojne budynki nie są przeszkodą dla wprowadzenia nowoczesnych elementów. Designerskie donice z betonu syntetycznego nawiązują do klasycznych kształtów, a ich stonowana kolorystyka nie zaburza klimatu otoczenia.

duże doniceTerraformFoto: www.terraform.pl

Donice TerraForm na jesieńFoto: www.terraform.pl

Z kolei pośród biurowców i nowoczesnych budynków doskonale sprawdzą się donice z polietylenu: lekkie, ale niezwykle wytrzymałe, projektowane przez najbardziej cenionych designerów. Pojemniki marki Slide, Elho czy też Nuno’ni to niebanalne formy, które uatrakcyjniają przestrzeń i podkreślają jej dynamiczny charakter.

donica z polietylenu slide terraformFoto: www.terraform.pl

gio tondo TerraFormFoto: www.terraform.pl

Są one również dobrym rozwiązaniem dla miejscowości, które dopiero dążą do uzyskania miana nowoczesnych metropolii, ale także dla nieco mniejszych miast, które intensywnie się rozwijają i chcą odświeżyć swój wizerunek.

Duże donice TerraForm X-Poi lightFoto: www.terraform.pl

Zielony azyl

Odpowiednio dobrane donice miejskie przełamują monotonny krajobraz. Przebywanie w zielonej enklawie stworzonej z szeregu estetycznych pojemników obsadzonych roślinami poprawia samopoczucie i wypływa na pozytywne postrzeganie przestrzeni.

Duże donice TerraFormFoto: www.terraform.pl

donica gio tondo terraformFoto: www.terraform.pl

Design miejski to harmonijne połączenie wszystkich tworzących go elementów: nowoczesne donice, ławki i oświetlenie muszą jednak zawsze stanowić spójny element przestrzeni. Dopiero dobrze zaprojektowane wyposażenie poprawia wizerunek miast i kreuje przyjazny mieszkańcom oraz naturze wizerunek.

donice round terraform.plFoto: www.terraform.pl

donica etima TerraFormFoto: www.terraform.pl

donice Tube TerraFormFoto: www.terraform.pl

Donica Plane Ring TerraFormFoto: www.terraform.pl

Donice TerraFormFoto: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz