Jedna donica, mnóstwo korzyści

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Tradycyjnie donica kwiatowa to po prostu „ładne tło” dla domowych, miejskich czy ogrodowych roślin. Najczęściej owalna, w stonowanych kolorach, nie oferująca nic poza swoim podstawową funkcją. A przecież współczesne donice, szczególnie modele dla miast, to elementy o wielu możliwościach. Jedne są ławkami, inne stołami… a kolejne? Sam zobacz:

Funkcjonalność w mieście

Od elementów stosowanych w miastach oczekuje się głównie wytrzymałości – muszą oprzeć się zmiennym warunkom atmosferycznym, jak i potencjalnym aktom wandalizmu oraz kradzieżom, ale to nie wszystko. Donice dla miast muszą bowiem być na tyle funkcjonalne i estetyczne, by sprostać zróżnicowanym potrzebom wszystkich mieszkańców. Przykład? Duża donica A-malo z funkcją stołu lub Plane Ring z siedziskiem. Modele o tradycyjnym kształcie, takie jak Gianto, mogą dodatkowo stać się świąteczną dekoracja za sprawą specjalnych, stożkowych nakładek.

swiateczne-dekoracje-terrachristmas-6Źródło: www.terrachistmas.pl

Wymienione propozycje to najlepszy dowód na to, że pojemniki na duże, miejskie rośliny mogą gwarantować mieszkańcom dodatkowo komfort przebywania we wspólnych przestrzeniach!

Donica Plane Ring TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Wygoda w ogrodzie

W ogrodach można pozwolić sobie na większą dowolność. Pojemniki na rośliny eksponowane w prywatnych przestrzeniach są więc bardziej zróżnicowane i mogą oferować dodatkowe funkcje, które w miastach nie zawsze się sprawdzają. W tym przypadku poza funkcją donicy najciekawszym elementem jest fantazyjna forma oraz podświetlenie, które pozwala ciekawie zaaranżować ogrody również po zmroku.

podświetlane donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Warto pamiętać, że podświetlane donice ogrodowe muszą obowiązkowo posiadać certyfikaty kwalifikujące je do zastosowań pod otwartym niebem. Wysoka szczelność, atrakcyjne kształty oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że pojemniki marki Elho, nuno’ni czy Slide doskonale nadają się do zastosowań w ogrodach.

SCHIO CASSA + SCHIO CUBO 050 rosso cardinale Ambientanta outdoorŹródło: www.terraform.pl

Styl w domu

Istnieje jeszcze trzecia kategoria pojemników – donice dla wnętrz. W tym przypadku nowoczesne modele również oferują znacznie więcej niż tylko możliwość przechowania roślin. W domu największy nacisk jest kładziony na formę, która odzwierciedli niepowtarzalne charaktery jego mieszkańców.

donice do wnętrz nuno'ni (1)Źródło: www.terraform.pl

Liczy się również wygoda użytkowania – kto chciałby wprowadzać do idealnie zaaranżowanego wnętrza bałagan? Warto uniknąć go, stosując donice z wkładkami uprawnymi. Lakierowane donice Brussels Diamond High oraz Brussels Diamond Round są wyposażone w specjalną wkładkę z systemem kontroli nawadniania. Dzięki niej przesadzaniu roślin nie towarzyszy bałagan, który tak niepożądany jest w zamkniętych pomieszczeniach.

Donica Elho Brussels Diamond HighŹródło: www.terraform.pl

Niezwykle elegancka forma i gładka połyskująca powierzchnia donic Elho, nuno’ni oraz Slide sprawia, że całe pomieszczenie, w którym się znajdują, nabiera szczególnego wyrazu – i to nawet bez roślin. Mniejsze pojemniki na rośliny, takie jak Secret marki Slide, doskonale odnajdą się w ekspozycji na stolikach kawowych lub parapetach. Podświetlane donice sprawdzą się w roli pojemników (zarówno na rośliny jak i drobiazgi!), ale i oryginalnych lamp podłogowych. Możliwość wyboru sposobu zasilania (przewodowego bądź poprzez akumulator) dodatkowo podnosi ich funkcjonalność.

podświetlane donice terraform (2)Źródło: www.terraform.pl

Czy od jednego tylko przedmiotu, donicy kwiatowej można wymagać czegoś więcej? Oczywiście! To przecież dodatkowy mebel, atrakcyjna dekoracja, źródło światła, a nawet pojemnik na drobiazgi – wszystko zależy od wyobraźni!

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz