Władysławowo w morzu kwiatów

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Władysławowo to portowe miasto w województwie pomorskim, które co roku staje się celem wakacyjnych wojaży turystów, spragnionych kąpieli morskich oraz słonecznych. Przyjazne zarówno gościom, jak i stałym mieszkańcom okolice stały jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki kwiatom, zdobiącym najważniejsze zakątki.

Aleją gwiazd

Aleja gwiazd to jedno z najciekawszych miejsc we Władysławowie. Powstały w 2000 roku zielony skwer co roku powiększa się o kolejne mosiężne gwiazdy upamiętniające sportowców. Kogo można tam „spotkać”? Między innymi Kazimierza Deynę, Huberta Wagnera, Jerzego Kuleję czy Dariusza Michalczewskiego. Obecnie mieszkańcy i goście odwiedzający Władysławowo mogą przechadzać się w towarzystwie sportowych osobistości, a jednocześnie cieszyć oczy naturalnymi dekoracjami.

ukwiecenie ścian donice miejskie 13Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

A tych nie sposób przegapić! Aleję Gwiazd  Sportu zdobią bowiem duże wieże kwiatowe obsadzone roślinami w dwóch, kontrastujących ze sobą kolorach. Ze względu na to, że kaskadowe kwietniki mają pierścieniową budowę, stworzenie spirali okazało się banalnie łatwe – wystarczyło odpowiednio obsadzić krawędzie, by uzyskać efekt godzien Mistrzów Sportu.

ukwiecenie ścian donice miejskie 11Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Cienia!

Stali mieszkańcy miasta również nie mogą narzekać na brak zieleni w swoim najbliższym otoczeniu. W dzielnicy Szotland mają oni do dyspozycji nowoczesny teren rekreacyjny, a na nim pokaźną pergolę. To popularne miejsce spotkań, w którym ze względu na obecność ławek i siedzisk, można zjeść posiłek na świeżym powietrzu.

ukwiecenie ścian donice miejskie 6Źródło: www.terraform.pl

Dla dodatkowego efektu, a jednocześnie zagwarantowania mieszkańcom ochrony przed słońcem i kontaktu z naturą, wzdłuż ścian budowli ustawiono duże donice Gianto, z których wynurzają się pnącza. Już za kilka lat, te szybko rosnące okazy w całości zakryją pergolę, czyniąc ją prawdziwą oazą przyjemnego cienia!

ukwiecenie ścian donice miejskie 3Źródło: www.terraform.pl

Dobre wejście

Sport i wypoczynek to jedne z pierwszych skojarzeń, jakie przywołuje wspomnienie Władysławowa. Życie codzienne to jednak również i kwestie administracyjne, których regulowanie wcale nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Jak udało się sprawić, że budynek Urzędu Miasta budzi tak pozytywne skojarzenia?

ukwiecenie ścian donice miejskie 7Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przede wszystkim dzięki kwiatowym dekoracjom, które zdobią jego podwoje. Ze względu na potrzebę ukwiecenia ścian, przed władysławowski urząd trafiły dwumetrowe i metrowe kwietniki miejskie o połówkowym przekroju, które przylegają bezpośrednio do elewacji.

ukwiecenie ścian donice miejskie 10Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Morze korzyści

Mieszkańcy Władysławowa, jak i turyści cenią sobie obecność roślin, których nie brakuje w tym słonecznym mieście. Wystarczyło tylko kilka prostych rozwiązań, by natura mogła trafić również  w te miejsca, które pozornie nie mogą zostać ukwiecone. Efekt? Wyróżniające się na tle innych turystycznych miejscowości, miasto, w którym chce się zostać na dłużej!

ukwiecenie ścian donice miejskie 5Źródło: www.terraform.pl

 

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz