Ukwiecone nekropolie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zbliża się 1 listopada – dzień pełen zadumy i powagi. Od wieków to właśnie kwiaty są nieodłącznym atrybutem tego święta, nie mogą być jednak przypadkowe, a ich aranżacja wymaga przemyślenia.

donice miejskie
Źródło: www.terraform.pl

W te szczególne dni listopada przywiązujemy wielką wagę do kwiatowych dekoracji. Spotykamy je zarówno na terenie samych nekropolii, jak i na przylegających do nich terenach. Dla podkreślenia wagi tego święta kwiaty lokowane są również przy bramach wejściowych. W tym miejscu sprawdzą się kaskadowe konstrukcje kwietnikowe obsadzone roślinami w jednolitym odcieniu.

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Listopadowa aura wymusza jednak szczególne rozwiązania: wieże kwiatowe warto dekorować kapustą ozdobną, odporną na zimno.

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe terra h1110Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe na jesieńŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

W Dniu Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nie chcemy zaprzątać sobie głów aktami wandalizmu. Kradzieże i zniszczenia w rodzinnym miejscu pamięci są szczególnie dotkliwe, dlatego zawczasu warto zadbać o to, by dekoracje były w stanie oprzeć się wandalom. Optymalnym pojemnikiem na kwiaty jest więc donica Tetrae z kolecji TerraForm – elegancka, wykonana z certyfikowanego drewna, wytrzymała i wzmocniona stalowymi elementami.

donice miejskieŹródło: www.terraform.pl

Innym, równie bezpiecznym rozwiązaniem jest system mocowań do podłoża w jaki wyposażono kaskadowe konstrukcje kwietnikowe – skutecznie uniemożliwi on ich przeniesienie, dlatego bez zakłóceń mogą zdobić aleje nekropolii.

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Aby roślinność przetrwała w dobrej kondycji, warto zdecydować się duże donice wyposażone w system podwójnego dna. Podobną swobodę rozrostu systemu korzeniowego dają również wieże kwiatowe – warto pamiętać, że to rozwiązanie pozwoli też zminimalizować nakład pracy i wydatki związane z podlewaniem.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zmiana lub stworzenie nowej dekoracji kwiatowej w miejscu pamięci jest bardzo kłopotliwe, łączy się z bałaganem, rozrzuconą glebą i narzędziami oraz dużym wysiłkiem fizycznym. Wkładka uprawna, jaką posiadają duże donice TerraForm pozwala uniknąć tego problemu, umożliwia szybką zmianę ukwiecenia, która nie zakłóci spokoju nekropolii.

donice miejskieŹródło: www.terraform.pl

Przygotowując nową dekorację postawmy na rozwiązania, które wyeksponują znaczenie nekropolii, ale nie będą krzykliwe. Sprawdzą się donice w stonowanych barwach i czerwone, purpurowe lub jasne kwiaty, bez pretensjonalnych dodatków i ozdób – liczy się schludność spójna kompozycja.

jardiniera terraformŹródło: www.terraform.pl

Pamiętajmy jednak, że eleganckie otoczenie z kwiatów jest wyrazem naszego szacunku dla miejsc pamięci – nie tylko z początkiem listopada, ale przez cały rok.

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Donica Tetrae atech.plŹródło: www.terraform.pl

wieże kwiatowe na jesieńŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

 

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz