Surfinia w miejskich dekoracjach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jest łatwa w uprawie i bardzo długo kwitnie, zdobiąc nasze miasta aż do listopada. To współczesna odmiana petunii o długich zwisających pędach, dzięki którym doskonale prezentuje się nasadzona w wieżach kwiatowych. Aby zapewnić surfinii najlepsze warunki i maksymalnie wykorzystać jej walory, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

kwietniki miejskie terra (3)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Podziwiając miejskie dekoracje obsadzone kolorową surfinią aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ten piękny kwiat był zupełnie nieznany w Europie. Obecnie jednak surfinia jest jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych o niesamowicie zróżnicowanej gamie odmian. Wszystkie odcienie i możliwości dekoracyjne tego pięknego kwiatu można znaleźć w menu ukwieceń firmy Terra.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Pojemniki

Ze względu na niezwykle bujny wzrost i zwisający pokrój, surfinia doskonale nadaje się do Kaskadowych Konstrukcji Kwietnikowych oraz skrzynek. Przy niewielkich nakładach pracy w krótkim czasie wytworzy na tyle długie pędy, by całkowicie zasłonić stalową konstrukcję dekoracji. Ten rodzaj ukwiecenia doskonale sprawdził się między innymi w Świebodzinie, Świnoujściu, Wadowicach oraz w Łodzi.

kwietniki miejskie terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Stanowisko

Sekret pięknych dekoracji to ich odpowiednie ustawienie. Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe z surfinią powinny być zlokalizowane w słonecznym stanowisku, w przeciwnym razie kwitnienie może opóźnić się nawet o kilka tygodni. Optymalnym miejscem dla wież kwiatowych jest więc południowa strona – nigdy północ. Obszerne place, pobliże fontann czy też rozległe, słoneczne deptaki, to najlepszy pomysł na ustawianie kwietników miejskich.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Pielęgnacja

Odpowiednia ilość wody jest równie ważna. Surfinia lubi regularne podlewanie, szczególnie w upalne dni. Należy jednak pamiętać, że nadmiar wody jest równie szkodliwy jak jej brak i skutkuje pojawieniem się chorób grzybowych – rozwaga to podstawa.

Tajemnicą ogrodników jest odpowiednie podlewanie: jedynie gleby, a nie samej rośliny, co pozwoli uniknąć jej brązowienia. Wiele polskich miast zredukowało koszty wynikające z konieczności dostarczania wody wzbogacając podłoże o TerraHydrogelAqua, który gromadzi wilgoć, a następnie stopniowo oddaje ją do korzeni.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nawożenie

Surfinia, jak każda roślina sezonowa, jest dosyć „żarłoczna” i szybko zużywa dostarczone jej mikroelementy. Bez nich nie będzie ona miała materiału do wytworzenia pięknych kwiatów i długich pędów, a to najważniejsze walory, dla których jest ona stosowana w wieżach kwiatowych. Regularne nawożenie można ograniczyć, jeśli w momencie nasadzeń gleba w kwietnikach zostanie wzbogacona o TerraHydrogelVit – nowoczesną, ekologiczną odżywkę i rezerwę wody gwarantującą zdrowe rośliny.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz