Sezon na miejskie dekoracje trwa cały rok!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Najbardziej funkcjonalne rozwiązania dla miast, to takie które sprawdzają się bez względu na sytuację i dopasowują się do aktualnych potrzeb. Zależnie od panującej aury zmieniają się bowiem sposoby aranżowania przestrzeni publicznych – a tych jest niezwykle wiele, i to nie tylko latem, ale nawet podczas najmroźniejszej zimy!

terra flower power świnoujście 3fot: Romualda Potoczna

Wiosna – czas na bratki

Wiosna to początek cyklu wegetacji wielu roślin, jak i moment, w którym na nowo rozpoczynane są prace nad aranżacją przestrzeni miejskich. Warto wykorzystać ten moment na prowadzenie pierwszych naturalnych dekoracji. Wieże kwiatowe mogą bowiem już wiosną zostać obsadzone sezonowymi roślinami, doskonale sprawdzają się wczesne odmiany bratka lub stokrotki. Te drobne, ale niezwykle urokliwe kwiaty skutecznie przegonią z miast ostatnie ślady mroźnej zimy – a na dodatek, bez problemu przetrwają nawet w przypadku nastania przymrozków.

kwietniki miejskie terra świnoujście (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Lato – królestwo pelargonii

Lato jest momentem, w którym możliwości obsadzenia wież kwiatowych jest najwięcej. Najpopularniejsze „pewniaki”, jakie sprawdzają się w niemal każdym mieście, to surfinia i pelargonia – wytrzymałe, a zarazem bardzo efektowne rośliny o pięknych kwiatach. Równie popularnymi gatunkami dla kwietników są: begonia, ipomoea oraz najróżniejsze ich kombinacje – zakres sposobów ukwiecenia jest niemal nieskończony… Najciekawsze pomysły na letnią kompozycję można znaleźć w menu ukwieceń.

fot. Arkadiusz Aleksandrowicz
fot. Arkadiusz Aleksandrowicz

Świnoujście
fot. UM Świnoujście

Jesień – pora na wrzos

Jesienią w miastach robi się szaro? Wcale nie musi tak być! Koniec kwitnienia najpopularniejszych roślin ozdobnych to jednocześnie moment, gdy pojawiają się popularne gatunki takie jak wrzos, chryzantema, trawy ozdobne czy okazy zimozielone. To optymalny moment na dekoracje z mniej oczywistych, z sezonowych gatunków, takich jak kapusta ozdobna lub kalafior dekoracyjny.

kwietniki miejskie Terra jesieńŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kwietniki miejskie obsadzone tymi roślinami pozwalają przedłużyć obecność koloru i natury w miastach, a co szczególnie ważne, ma to miejsce w momencie, gdy urok innych gatunków ozdobnych przemija. Wystarczy trochę kreatywności, by uzyskać oryginalną kompozycję: jesienią Wieże Kwiatowe Terra można z powodzeniem wypełnić dyniami lub kolbami kukurydzy!

kwietniki miejskie Terra jesieńŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zima – szczególny nastrój

Zima to okres, który często łączy się z przymusową przerwą w aranżowaniu przestrzeni miejskich… Jednak jest sposób, by tego uniknąć. Pierścienie kwietników można wypełnić gałązkami jodły lub świerku lub przekształcić kwietniki w choinki stosując dedykowane dla nich nakładki w formie świątecznego drzewka. Nakładki na wieże kwiatowe z kolekcji TerraChristmas pozwalają szybko przysłonić kwietniki, a następnie dobrać do nich dowolne dekoracje: łańcuchy lub bombki, by móc cieszyć się piękną przestrzenią również w sezonie zimowym…

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Już za chwilę nastanie wiosna, a cykl pięknych dekoracji z wieżami kwiatowymi rozpocznie się od nowa…

 

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz