Czy praca może być przyjemnością?

Architekci z jednej z madryckim firm dobrze znają moc roślin. Ich własne biuro tonie wręcz w kwiatach, co sprawia, że kreatywność i zapał do pracy rośnie do niewyobrażalnego poziomu.

Nic więc dziwnego, że ten sam zespół został zaproszony stworzenia aranżacji nowej przestrzeni biurowej dla przedsięwzięcia Second Home (z Portugalii), gdzie zespół niezależnych pracowników zajmuje się rozmaitymi projektami.

Źródło: www.fastcodesign.com

Całe biuro jest po prostu inspirowane naturą – wszechobecna zieleń ma wzmacniać więź człowieka z przyrodą. Przeszło 2 tysiące roślin ozdobnych i drzew niemal stu gatunków trafiło tutaj wprost od lokalnych ogrodników. W przestrzeni znaleźć można między innymi filodendrony, oplątwy i monstery dziurawe – w sam raz do uprawy „powietrznej” lub w dużych donicach, gdzieś między biurkami, pod sufitem czy na parapetach.

Źródło: www.fastcodesign.com

Istnieje co najmniej jeden argument za tworzeniem właśnie takich biur – wyciszenie i naturalna przesłona, jaką dają duże okazy w donicach pozwalają zwalczyć największy problem otwartych miejsc pracy – poczucie braku prywatności. Przebywający tu ludzie mogą skupić się na własnych zadaniach i odciąć się od zgiełku.

Źródło: www.fastcodesign.com

W biurze Second Home za pomocą naturalnych dekoracji stworzono również alternatywę dla klimatyzacji. Obecność tak znacznej ilości roślin w donicach sprawia, że praktycznie nie jest ona potrzebna, a przyjemny klimat powstaje niemal bez żadnych nakładów. Co więcej, pracownicy mogą również liczyć na zajęcia wellnes (joga i pilates), a także na zdrowe, naturalne przysmaki z kantyny.

Źródło: www.fastcodesign.com

O tym, jak ważna jest obecność roślin w miejscach pracy pisaliśmy już nie raz (klik, by przeczytać). Pamiętajcie, że zielone dekoracje nie tylko koją zmęczone ekranem komputera oczy, ale poprawiają również koncentrację i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Jak wiadomo, rośliny mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Co więcej, zwiększają wilgotność powietrza, tworzą doskonałe warunki do twórczej i wydajnej pracy, a co najważniejsze: wpływają na poprawę wizerunku firmy.

czerwone donice terraform (1Źródło: www.terraform.pl

A jakie rośliny można znaleźć w Waszych miejscach pracy?

Źródło: www.terraform.pl