Mielec w jesiennej odsłonie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jesień wprost zasypuje nas niesamowitymi pomysłami i mnóstwem możliwości stworzenia sezonowej dekoracji. Kolejny ciekawy pomysł na jesienną ciekawą aranżację kwietników miejskich z chryzantemą w roli głównej pochodzi z Mielca.

kwietniki miejskie terra chryzantemaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Stosowna dekoracja

W Mielcu złociste i białe chryzantemy podkreśliły nie tylko urok jesiennej aury, ale również stworzyły kwiatowy akcent w pobliżu pomnika Jana Kilińskiego. Obsadzone nimi kwietniki miejskie model H1100 uświetniły uroczystości z okazji święta Niepodległości. Wieże kwiatowe z chryzantemą w kolorze białym dodatkowo przepasano czerwoną tkaniną, odwołując się tym samym do barw narodowej flagi. W ten sposób pomnik u zbiegu ulic Wolności, Jadernych i Mickiewicza zyskał niebanalną, a zarazem stosowną dekorację.

kwietniki miejskie terra chryzantemaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Uniwersalna chryzantema

Aranżując pomnik Jana Kilińskiego w Mielcu, postawiono na kontrastowe zestawienie dwóch rodzajów chryzantemy: najpopularniejszej złocistej oraz białej, której kolor nawiązuje do jednej z barw narodowych. Wykorzystując zróżnicowane odmiany złocienia i kwietniki miejskie Terra udało się w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń na podniosłą okazję Dnia Niepodległości, ale jednocześnie stworzyć uniwersalną dekorację, która ożywi przestrzeń Mielca w sezonie jesiennym.

kwietniki miejskie terra chryzantemaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Optymalne warunki

Ze względu na to, że chryzantemy cechują się wysoką odpornością na niskie temperatury, jeszcze długo po zakończeniu obchodów będą one estetycznym akcentem w przestrzeni Mielca. Wieże kwiatowe w których nasadzono rośliny, gwarantują im optymalne warunki – konstrukcja kwietnika Terra jest oparta na otwartym systemie stalowych pierścieni, co umożliwia swobodny rozrost systemu korzeniowego i stały dostęp do wody.

kwietniki miejskie terra chryzantemaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Królowa jesieni

Sadzonkom złocienia nie są w stanie zaszkodzić nawet intensywne opady ani mała ilość światła słonecznego. Wraz z wieżami kwiatowymi Terra, chryzantemy są doskonałym sposobem na jesienną dekorację z wykorzystaniem żywych roślin. To sprawdzone antidotum na szarość, w jaką popadają polskie miasta wraz z nastaniem pierwszych chłodnych dni – chryzantema skutecznie zdobi przestrzeń jeszcze długo po tym, jak większość innych gatunków obumarła.

kwietniki miejskie terra chryzantemaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki miejskie terra chryzantema
Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz