Lato w ogrodzie. Co sadzić w czerwcu?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Świeże ogórki, kukurydza, kabaczki… Uczta smaków i samo zdrowie. Zajrzyj, by dowiedzieć się co sadzić w czerwcu:

Lato w ogrodzie. Co sadzimy w czerwcu?

stół uprawny elho | www.makeithome.pl

Gdy już zebrałeś plony wczesnych warzyw, takich jak szpinak czy rzodkiewka, warto zrobić miejsce na czerwcowy zasiew. Nadal możesz zasiać je prosto do gruntu – wybierz do tego warzywa, które lubią grzać się w coraz cieplejszych promieniach słońca. Kliknij niżej, by przekonać się, co można sadzić w czerwcu:

Lato w ogrodzie. Co sadzimy w czerwcu?

Co sadzić w czerwcu? Buraki ćwikłowe, ogórki, kukurydza do gotowania w kolbach.

Jeśli lubisz buraki ćwikłowe i ogórki, pamiętaj o tym, by zasiać je najpóźniej w pierwszym tygodniu czerwca. To samo dotyczy kukurydzy, która już za kilka miesięcy świetnie sprawdzi się jako chrupiąca przekąska lub dodatek do obiadu.

Lato w ogrodzie. Co sadzimy w czerwcu?

Co sadzić w czerwcu? Kabaczki – wyrosną bardzo szybko!

Lato w ogrodzie. Co sadzimy w czerwcu?

Cały czerwiec – koper ogrodowy, który można posadzić wraz z ogórkami: to zapewni ogórkom zdrowy i szybki wzrost. Warto posadzić też rzeżuchę – posadzona na zewnątrz jest smaczniejsza i bardziej pachnąca niż jej domowy odpowiednik.

Ostatni tydzień czerwca – w tym czasie skup się na sałacie łodygowej.

Można zjeść ją w całości – zarówno liście, jak i łodygi są bardzo smaczne. Ciekawostka – ten rodzaj sałaty bywa również nazywany sałatą szparagową, a do tego nadal nie jest popularny na terenie Polski. Dlaczego warto spróbować uprawy tej niebanalnej rośliny? Ot chociażby po to, by zaskoczyć przyjaciół podczas ogrodowego przyjęcia. To również świetny dodatek do przetworów.

Lato w ogrodzie. Co sadzimy w czerwcu?

zestaw uprawny elho | www.makeithome.pl

Już wiesz co sadzimy w czerwcu? Teraz czas na odpowiednie do realizacji tego zadania narzędzia! Wszystkie akcesoria do uprawy znajdziesz na www.makeithome.pl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

zdjęcia: twenty20.com, makeithome.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz