Jak dbać o lampy z polietylenu?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zwykły plastik? Zatruwanie środowiska? Nuda i sztampa? Nic bardziej mylnego. Lampy z polietylenu zaskakują nie tylko jakością, ale również oryginalną formą i… proekologiczną filozofią produkcji. Zastosowane do produkcji tworzywo sztuczne pozwala na więcej możliwości. Oto wszystko, co chciałeś wiedzieć o nowoczesnych dekoracjach, ale bałeś się zapytać.

Niczym Perfekcyjna Pani Domu

Lampy z polietylenu mają jednolitą, gładką powierzchnię, dzięki czemu ich czyszczenie jest bardzo łatwe. Aby więc Twoje źródło światła zachowało należy mu urok, nie musisz poświęcać mu nadmiernie dużo uwagi. Gdy na dekoracji osadzi się kurz, po prostu pozbądź się go za pomocą zwyczajnej, wilgotnej ściereczki. Jeśli chcesz, możesz użyć detergentu o składzie podobnym do tego, którym nadajesz połysk meblom – jednak nie jest to konieczne – nawet sama woda bez problemu pozbędzie się zanieczyszczeń.

designerska-lampa-stołowa-z-polietylenu
Ciekawa forma, łatwe czyszczenie i oszczędność to wszystko oferują lampy z polietylenu.

Oszczędź sobie!

Jak sprawić, by lampa z polietylenu przez lata cieszyła oczy swoją niebanalną formą? To łatwe! Na dodatek możesz połączyć dwie korzyści: umieść w gwincie E27 żarówkę energooszczędną, która pozwoli ograniczyć wydatki związane z prądem: długość jej działania, jak i żywotność sięga 8000 godzin, w przeciwieństwie do zwyczajnej wersji, która kończy żywot zaledwie po 1000 godzin. Warto docenić również całkowity pobór prądu, który w przypadku nowoczesnej żarówki sięga 120 kWh, a zwykłej niemal 5 razy więcej! (600 kWh). Dla lamp o mniejszym gwincie (np. Koko od Slide) stworzono żarówki LED – równie wydajne, jednak bardziej kompaktowe.

designerska-lampa-w-loftowym-wnetrzu
Lampy z polietylenu mogą wyglądać jak nowoczesne rzeźby i pełnić funkcję dekoracyjną np. w loftowym wnętrzu.

Ciepło-zimno

Nowoczesne lampy dekoracyjne są wysoce szczelne, jednak jeśli na powierzchni dekoracji zobaczysz symbole IP20, IP44 lub IP55 – nie używaj ich poza warunkami domowymi. Tylko oznaczenie IP68 pozwala na bezpieczne oświetlanie zewnętrznych przestrzeni. Półka w salonie, parapet w sypialni, biurko w dziecięcym pokoju – to miejsca, w których dekoracje z powodzeniem pokażą swoje możliwości. Jeśli chcesz stworzyć oryginalną dekorację ogrodu, po prostu zdemontuj moduł znajdujący się w podstawie lampy – oryginalna figura w ciekawym kolorze również ciekawie się zaprezentuje!

swiecace-kule-do-ogrodu
Lampy z polietylenu, które posiadają oznaczenie IP68 oświetlą Twój ogród.

Pamiętaj, że polietylen, z którego wykonane są nowoczesne lampy jest nie tylko lekki, ale również baaardzo solidny. Nie straszny mu ani mróz sięgający -65°C, ani upały do +85°C – nawet jeśli pozostawisz je w chłodnym korytarzu lub nasłonecznionym parapecie, nigdy się nie odkształcą. To również idealne rozwiązanie dla niesfornych dzieciaków – tej zabawki z pewnością nie uszkodzą.

Szczegół ma znaczenie

Nowoczesne lampy, jak każde źródło światła, muszą być wyposażone w specjalny moduł. Od stopnia jakości tegoż elementu zależy bezpieczeństwo użytkowników. Liczy się również sposób wykonania samego przewodu, o ile dekoracja nie jest zasilana w sposób zdalny. Aby mieć pewność, czy Twoja dekoracja spełnia takie warunki, ponownie zwróć uwagę na oznaczenia – symbol CE gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i wysoką jakość wykonania.

lampy-z-polietylenu
Wolisz zasilanie przewodowe czy bezprzewodowe. Lampy z polietylenu dostępne są z różnych opcji.

Na nowej drodze życia

Jeśli uznasz, że Twoja dekoracja znudziła Ci się (ale czy to w ogóle możliwe?), po prostu nadaj jej nowe życie. Z dekoracjami tego typu możesz troszczyć się o środowisko – lampy z polietylenu bez problemu poddają się recyklingowi i kto wie… może kiedyś, już w innej formie ponownie trafią do Twoich rak?


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz