Zmień swoje miasto!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Program Lechstarter niemal na finiszu. Masz jeszcze kilka dni, by wybrać i wesprzeć rozwiązania, które odmienią Twoją okolicę. Każdy głos się liczy, wspólnie możemy zdziałać wiele!

akcje społeczne Źródło: materiały prasowe organizatora

Lechstarter to ogólnopolska akcja mająca na celu poprawę warunków życia w polskich miastach. Skierowane i stworzone z myślą o potrzebach mieszkańców prospołeczne przedsięwzięcie zostało podzielone na 4 kategorie:

  • Zazielenienie – obejmujące tworzenie ogrodów, zieleńców, renowację skwerów, nowe kwietniki, donice i szeroko pojętą „zieloną architekturę”.
  • Łączenie ludzi – w ramach którego planowano siłownie miejskie, centra spotkań, publiczne strefy relaksu, a nawet społeczne kina.
  • Nowe technologie – stworzenie interaktywnych map miast, aplikacji mobilnych poprawiających bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej i ułatwiających przebywanie w niej.
  • Zmienianie na ładne – przebudowa istniejących elementów, które przez lata straciły na atrakcyjności lub tworzenie nowych, estetycznych dekoracji i małej architektury.

Zwycięskie granty łącznie opiewają na wartość miliona złotych. Realizacji doczeka się 5 projektów o wartości 100.000 zł i 20 o wartości 25.000 zł – to, które z nich staną się rzeczywistością, zależy obecnie tylko od internautów! Aktualnie na prowadzeniu jest projekt pod nazwą „Sąsiedzki Ogród Kultury w Szczecinie” z imponującą liczbą 75347 głosów. Czy znajdzie się inny lider stawki? Przekonamy się już niebawem!

akcje spoleczneŹródło: materiały prasowe organizatora

Pierwszy etap obejmował zgłoszenia projektów, które następnie poddawane były weryfikacji. Wszystkie pozytywnie rozpatrzone wnioski zostały zakwalifikowane do drugiego etapu i są zaprezentowane na stronie organizatora. Uczestnicy jeszcze do 5.06.2016 czekają na Wasze głosy. Każdy z Was może oddać jeden głos dziennie za pośrednictwem formularza dostępnego pod tym adresem.

Do realizacji zgłoszono niemal 100 projektów z całej Polski. Odwiedzając stronę organizatora, możecie wybrać ten najciekawszy lub planowany najbliższej Was. Niezależnie od intencji, warto zagłosować i przyczynić się do zmiany naszych wspólnych przestrzeni!

 

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz