Wizualizacja – zobacz, zanim zdecydujesz!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wizualizacja ukwiecenia to graficzne przedstawienie prognozowanych zmian, jakie mają zajść w danej przestrzeni. W ten sposób można zobaczyć, ocenić, a także w razie potrzeby zmodyfikować projekt wprowadzenia roślinnych dekoracji jeszcze zanim zostanie on wdrożony w życie.

wizualizacja ukwiecenia terra group (3)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak powstaje wizualizacja?

Za stworzenie wizualizacji odpowiadają architekci krajobrazu, którzy łącząc swoją wiedze na temat zagospodarowania przestrzeni z zaawansowanymi programami graficznymi, tworzą optymalną propozycję dla danego miasta i w przejrzysty sposób prezentują ja na ekranie komputera. Wizualizacja powstaje na bazie zdjęcia przestrzeni, która ma zostać ukwiecona.

wizualizacja ukwiecenia terra group (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak zrobić odpowiednie zdjęcie?

Najlepiej sprawdzają się zdjęcia wykonane w poziomie, możliwie najbardziej aktualne lub prezentujące przestrzeń w porze roku, podczas której ma zostać ona zagospodarowana. W przypadku wizualizacji ukwiecenia latarni, lepiej zrobić zdjęcie z oddali kilku lampom, niż pojedynczej z bardzo bliska.

Uwaga! Najlepszym materiałem do stworzenia wizualizacji są zdjęcia dobrej jakości, ostre, o wielkości min. 1500 px na dłuższym boku. Innym rozwiązaniem jest wskazanie lokalizacji, dla której ma powstać wizualizacja: mając dokładny adres, architekci krajobrazu są w stanie wykonać projekt w oparciu o zasoby dostępne w Internecie.

wizualizacja ukwiecenia terra group (5)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Cenne informacje

Nie ma jednego, sprawdzonego klucza tworzenia wizualizacji ukwiecenia przestrzeni. Każda z nich rządzi się swoimi prawami i jest tworzona tak, by harmonijnie komponowała się z lokalną architekturą, a także sprawdzała się w konkretnych warunkach klimatycznych i siedliskowych (np. intensywne nasłonecznienie, mocne zacienienie, silne wiatry). Podczas zamawiania wizualizacji warto więc określić oczekiwania względem stosowanych produktów oraz indywidualnych pomysłów na ukwiecenie lub preferowanych wariantów ukwiecenia dostępnych w Menu Kwiatowym.

wizualizacja ukwiecenia terra group (6)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Czas to pieniądz!

Stworzenie wizualizacji wymaga dokładnego rozpatrzenia szeregu czynników. Architekci krajobrazu skrupulatnie dobierają optymalne rozwiązania zarówno pod względem ukwiecenia, jak i kwietników czy donic. Jedynie dokładnie opracowany projekt może oddawać rzeczywisty efekt, a stworzenie go zajmuje maksymalnie 5 dni roboczych.

wizualizacja ukwiecenia terra group (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Maksimum korzyści

Nie tylko optymalne ustawienie kwietników i dobór roślin decydują o sukcesie roślinnej dekoracji. Liczy znajomość tajników ich pielęgnacji – szczegółowe potrzeby kwiatów i sposoby na zachowanie ich w najlepszej kondycji zostają zawarte w prezentacji wraz z wizualizacją.

wizualizacja ukwiecenia terra group (7)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak z obrazka

Wizualizacje to przydatny materiał poglądowy, jednak efekt przedstawiony w projekcie może w niektórych przypadkach nieznacznie odbiegać od rzeczywistości. Architekci krajobrazu firmy Terra zawsze dokładają jednak wszelkich starań, aby tworzony przez nich materiał był możliwie najwierniejszym odwzorowaniem przyszłych zmian.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz