Wizualizacja – zobacz, zanim zdecydujesz!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wizualizacja ukwiecenia to graficzne przedstawienie prognozowanych zmian, jakie mają zajść w danej przestrzeni. W ten sposób można zobaczyć, ocenić, a także w razie potrzeby zmodyfikować projekt wprowadzenia roślinnych dekoracji jeszcze zanim zostanie on wdrożony w życie.

wizualizacja ukwiecenia terra group (3)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak powstaje wizualizacja?

Za stworzenie wizualizacji odpowiadają architekci krajobrazu, którzy łącząc swoją wiedze na temat zagospodarowania przestrzeni z zaawansowanymi programami graficznymi, tworzą optymalną propozycję dla danego miasta i w przejrzysty sposób prezentują ja na ekranie komputera. Wizualizacja powstaje na bazie zdjęcia przestrzeni, która ma zostać ukwiecona.

wizualizacja ukwiecenia terra group (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak zrobić odpowiednie zdjęcie?

Najlepiej sprawdzają się zdjęcia wykonane w poziomie, możliwie najbardziej aktualne lub prezentujące przestrzeń w porze roku, podczas której ma zostać ona zagospodarowana. W przypadku wizualizacji ukwiecenia latarni, lepiej zrobić zdjęcie z oddali kilku lampom, niż pojedynczej z bardzo bliska.

Uwaga! Najlepszym materiałem do stworzenia wizualizacji są zdjęcia dobrej jakości, ostre, o wielkości min. 1500 px na dłuższym boku. Innym rozwiązaniem jest wskazanie lokalizacji, dla której ma powstać wizualizacja: mając dokładny adres, architekci krajobrazu są w stanie wykonać projekt w oparciu o zasoby dostępne w Internecie.

wizualizacja ukwiecenia terra group (5)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Cenne informacje

Nie ma jednego, sprawdzonego klucza tworzenia wizualizacji ukwiecenia przestrzeni. Każda z nich rządzi się swoimi prawami i jest tworzona tak, by harmonijnie komponowała się z lokalną architekturą, a także sprawdzała się w konkretnych warunkach klimatycznych i siedliskowych (np. intensywne nasłonecznienie, mocne zacienienie, silne wiatry). Podczas zamawiania wizualizacji warto więc określić oczekiwania względem stosowanych produktów oraz indywidualnych pomysłów na ukwiecenie lub preferowanych wariantów ukwiecenia dostępnych w Menu Kwiatowym.

wizualizacja ukwiecenia terra group (6)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Czas to pieniądz!

Stworzenie wizualizacji wymaga dokładnego rozpatrzenia szeregu czynników. Architekci krajobrazu skrupulatnie dobierają optymalne rozwiązania zarówno pod względem ukwiecenia, jak i kwietników czy donic. Jedynie dokładnie opracowany projekt może oddawać rzeczywisty efekt, a stworzenie go zajmuje maksymalnie 5 dni roboczych.

wizualizacja ukwiecenia terra group (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Maksimum korzyści

Nie tylko optymalne ustawienie kwietników i dobór roślin decydują o sukcesie roślinnej dekoracji. Liczy znajomość tajników ich pielęgnacji – szczegółowe potrzeby kwiatów i sposoby na zachowanie ich w najlepszej kondycji zostają zawarte w prezentacji wraz z wizualizacją.

wizualizacja ukwiecenia terra group (7)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak z obrazka

Wizualizacje to przydatny materiał poglądowy, jednak efekt przedstawiony w projekcie może w niektórych przypadkach nieznacznie odbiegać od rzeczywistości. Architekci krajobrazu firmy Terra zawsze dokładają jednak wszelkich starań, aby tworzony przez nich materiał był możliwie najwierniejszym odwzorowaniem przyszłych zmian.


Cześć!
Bądź na bieżąco z naszymi treściami!
Chcesz być pierwszym, który dowie się o nowych wpisach na blogu? Zapisz się teraz, aby otrzymywać ekskluzywne powiadomienia! Pozdrawiamy,
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz