Wiszące kaskady: klucz do sukcesu

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Dobór odpowiednich mocowań, selekcja idealnych odmian roślin, a także optymalne podlewanie – to najważniejsze elementy decydujące o udanym ukwieceniu przestrzeni. Zobacz, o co jeszcze warto zadbać, by móc cieszyć się naturalną dekoracją również ponad powierzchnią chodników:

kwietniki miejskie terra (3)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak uzyskać efekt kwiatowej kuli?

Ukwiecone dekoracje montowane na latarniach wyróżniają się formą zbliżoną do kuli. Wszystko za sprawą kaskadowej budowy, która sprawia, że nasadzone w nich kwiaty z czasem formują barwną kopułę. Innowacyjna, opatentowana konstrukcja to również ułatwiony dostęp wody, składników odżywczych, tlenu i niezakłócony rozrost korzeni, a co za tym idzie: jeszcze piękniejszy efekt dekoracyjny. Wystarczy więc nasadzić rośliny o odpowiednim pokroju i zapewnić im podstawową pielęgnację – natura zadba o resztę!

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Jak zamontować kwietnik?

Szeroki wachlarz mocowań wież kwiatowych Terra umożliwia montaż dekoracji na niemal każdej lampie miejskiej – należy jedynie zmierzyć obwód słupa i dopasować odpowiedni uchwyt. Stalowe śruby dopełniają solidnego mocowania i unieruchamiają dekorację w wybranym położeniu. Również dzięki nim prace nad wprowadzeniem dekoracji na lampy zajmują zaledwie kilka chwil, podobnie jak ich demontaż.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Specjalnie opracowana konstrukcja oraz zastosowany przy produkcji uchwytów materiał gwarantują bezpieczeństwo użytkowania przy jednoczesnej ochronie powłoki zewnętrznej lampy.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiszące kwietniki wykonano są ze stali ciętej laserowo, przez co ich krawędzie są idealnie równe. Dla uniknięcia skaleczeń, a także uszkodzeń roślin powinny one zostać osłonięte gumowymi uszczelkami – to proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie!

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak podlewać rośliny w kwietniku?

Podlewanie miejskich roślin wymaga znacznych ilości wody, a także wiąże się z dużymi nakładami pracy i czasu. Nie zawsze jednak musi tak być – warto zminimalizować niepotrzebne wydatki i podlać kwiaty „raz, a dobrze”.

Złotoryja wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Tuż po zamontowaniu konstrukcji należy podlać więc rośliny do maksimum – oznaką dobrze przeprowadzonych prac jest woda przelewająca się przez specjalne otwory w tylnej części dekoracji. Od tego nadmiaru głowa nie boli!

Świebodzin wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Za sprawą podwójnego dna, w jaki wyposażone są modele montowane na latarniach, woda może być magazynowana i dostarczana do systemu korzeniowego wyłącznie w razie potrzeby. Rezerwa życiodajnego płynu gwarantuje ograniczenie częstotliwości i zmniejszenie kosztów prac pielęgnacyjnych. Co ważne, nie istnieje ryzyko przegnicia roślin – specjalne otwory pozwalają usunąć nadmiar wody, co jest szczególnie ważne podczas intensywnych opadów.

kwietniki miejskie terra (21)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Aby aranżacja przestrzeni publicznej była dopracowana do ostatniego szczegółu, warto wybrać modele chronione patentem, malowane już w wersji podstawowej. Dodatkowa warstwa powłoki to nie tylko element estetyczny, ale również ochrona stali przed szkodliwą korozją, a tym samym niezakłócone użytkowanie dekoracji przez całe dekady.

kwietniki miejskie terra (7)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz