Jej wysokość natura

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Serce wielu polskich miejscowości stanowi rozległy plac, który często zostaje pokryty brukiem. Tak znaczna, pozbawiona naturalnego podłoża powierzchnia to nie lada wyzwanie! Jej monotonię można skutecznie przełamać stosując roślinne dekoracje. Tutaj nie ma miejsca dla półśrodków – tylko naprawdę duże kwietniki są w stanie spełnić to zadanie.

kwietniki miejskie terra (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nowość na rynku

Największe kaskadowe konstrukcje kwietnikowe, modele H3000 i H3400 to nowość stworzona w odpowiedzi na zapotrzebowanie rodzimych miejscowości. Innowacyjny projekt pozwala uzyskać aż 15 pierścieni dających wystarczającą przestrzeń, by móc odkryć nowe aranżacje i swobodnie zestawiać dowolne układy kolorystyczne. Co ważne, nawet mimo swoich niebotycznych rozmiarów największe modele zachowują stabilność, dzięki czemu zawsze są bezpieczną dekoracją każdej przestrzeni miejskiej.

kwietniki miejskie terra (3)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Szlaki przetarła Kruszwica

Jedna z największych konstrukcji to sprawdzony już w Kruszwicy model H3000. Na przestrzeni aż 15 pierścieni mieści się przeszło 200 sadzonek roślin ozdobnych, co pozwala uzyskać niepowtarzalny ciekawy efekt wizualny. Tak powstaje mocny akcent kolorystyczny, którego nie sposób przeoczyć! Szlaki przetarła Kruszwica, która w sezonie letnim 2015 jako pierwsza Polsce zdecydowała się na ukwiecenie przestrzeni jedną z najwyższych wież kwiatowych. Naturalna dekoracja stanęła w samym sercu miasta, gdzie stała się jednym z największych walorów niedawno odnowionego centrum.

kwietniki miejskie terra (4)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Serce Kruszwicy stanowi rozległy rynek, w którym nie odnalazłyby się dekoracje tradycyjnych rozmiarów. Na tle brukowanych chodników poprzecinanych murawą wyróżnić się mógł jedynie naprawdę duży kwietnik, taki jak model H3000. Co ważne, ta konstrukcja kwietnikowa, nawet mimo swoich niebotycznych rozmiarów odznacza się stabilnością, co gwarantuje odporność na akty wandalizmu, a nawet też nagłe podmuchy wiatru.

kwietniki miejskie terra (5)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Duża powierzchnia wieży kwiatowej otwiera wielkie możliwości ukwiecenia: w mieście legendarnego króla Popiela wybór padł na czerwoną pelargonię. Kwiaty, ze względu na optymalne warunki do rozwoju, rozrosły się niezwykle szybko i bujnie, dzięki czemu w całości zakryły stalową konstrukcję dekoracji.

kwietniki miejskie terra (4)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jeszcze większa i równie bezpieczna

Wbrew pozorom, model H3000 nie jest rekordzistą w kategorii „rozmiar”! Aby sprostać potrzebom szczególnie wydających przestrzeni, stworzono jeszcze większą i nie mniej bezpieczną wieżę kwiatową. Model H3400 to największa kaskadowa konstrukcja kwietnikowa – jej rozmiar pozwala na stworzenie oryginalnych wzorów, na przykład spirali czy szachownicy. Ta pokaźna dekoracji harmonijnie wkomponowuje się w krajobraz zurbanizowanej przestrzeni. Warto pamiętać, że każdy jej element wykonano ze stali najwyższej jakości, co gwarantuje długie lata niezakłóconego użytkowania.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Pierwsza tak wysoka wieża kwiatowa stanęła w Kruszwicy – to godny naśladowania prekursor pozytywnych zmian w przestrzeni miejskiej. Imponujący efekt dekoracyjny, jaki osiągnięto w mieście Popiela wart jest powtórzenia w innych polskich miastach!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz