Jasna Góra w kwiatowej oprawie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Sanktuarium na Jasnej Górze stanowi jeden z najcenniejszych polskich zabytków, jest celem pielgrzymek z całego świata.  Klasztor, podobnie jak inne obiekty sakralne, wymagał stworzenia odpowiedniej, kwiatowej oprawy, jednak ze względu na problematyczną przestrzeń, niezbędne były kaskady.

wieże kwiatowe terra jasna góra (6)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Dziedziniec przed Kaplicą Cudownego Obrazu stanowi element zamkniętego podwórca o ograniczonym dostępie światła słonecznego. Pielęgnacja roślin, dostarczanie im wody oraz składników odżywczych w przestrzeni pełnej wiernych stanowiła przeszkodę dla ukwiecenia tego miejsca. Warto zauważyć, że ta reprezentatywna przestrzeń jest niemal całkowicie pozbawiona naturalnego podłoża, przez co stworzenie naturalnej roślinnej dekoracji było wysoce utrudnione.

wieże kwiatowe terra jasna góra (8)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Sanktuarium na Jasnej Górze wymagało roślinnej dekoracji, która podkreśliłaby rangę tak ważnego miejsca, ale jednocześnie nie zakłóciła poruszania się pielgrzymów. Rozwiązać należało również kwestie stworzenia warunków bytowych dla roślin ozdobnych. Ta stosunkowo ograniczona przestrzeń wymagała użycia funkcjonalnych narzędzi i idealnie dobranych kwiatów.

wieże kwiatowe terra jasna góra (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Aby wprowadzić rośliny do tej przestrzeni, zdecydowano się na kwietnik o połówkowej budowie, który przylega bezpośrednio do ściany. Takie rozwiązanie pozwoliło osiągnąć maksymalnie dobry efekt przy minimalnej ilości zajętego miejsca.

wieże kwiatowe terra jasna góra (4)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wewnątrz jednego kwietnika znalazło się aż 50 sadzonek czerwonej pelargonii – pięknej, a jednocześnie mało wymagającej rośliny, która okazała się idealnym rozwiązaniem dla dziedzińca przed kaplicą.

wieże kwiatowe terra jasna góra (7)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wieże kwiatowe model H1200 ½ uświetniły wejście do sanktuarium na Jasnej Górze, a kontynuacją dekoracji stały się roślinne dekoracje, które wprowadzono również na poziomie pierwszego piętra. Stosownej, kwiatowej oprawy wymagała również oszklona kaplica nad wejściem do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Obsadzone czerwoną pelargonią kwietniki W600 stanowią idealną oprawę dla kopii Cudownego Obrazu.

wieże kwiatowe terra jasna góra (5)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Sanktuarium na Jasnej Górze zostało ukwiecone w sposób efektowny, a jednocześnie niezakłócający swobodnej komunikacji pielgrzymów. Wszystkie zastosowane wieże kwiatowe charakteryzują się wytrzymałością i mobilnością, a jednocześnie stwarzają doskonałe warunki dla roślin nawet w miejscach, gdzie nie mogą one występować w naturalnym wydaniu.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz