Zieleń miejska w pełni rozkwitu. Jak tego dokonać?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Stworzenie imponującej aranżacji zieleni spoczywa przede wszystkich na dwóch podmiotach: włodarzach danej miejscowości, jak i na przedsiębiorstwie, które ma zająć się poszczególnymi zadaniami związanymi z ukwieceniem oraz pielęgnacją.

Zieleń miejska i jej aranżacja to kwestia, którą zająć należy się już z początkiem roku, zajmują się nią i włodarze i przedsiębiorstwo ogrodnicze, które może zostać wyłonione w przetargu. Na obu stronach ciąży podobny obowiązek: z jednej strony zapewnienie miastu pięknego efektu dekoracyjnego, a z drugiej: oszczędność. Sposobem na „pogodzenie” tych interesów jest hydrożel.

nasadzenia zastępcze hydrogel terra

Z początkiem roku rozstrzygają się przetargi, w których wyłoniony zostanie podmiot odpowiedzialny za stworzenie aranżacji zieleni miejskiej. Stworzenie dokumentu, w którym zebrane będą oczekiwania wobec firm zajmujących się ukwieceniem wymaga zestawienia najważniejszych elementów: od kosztów, poprzez stosowane rozwiązania, aż do roślin i dodatkowych zadań. Aby sprostać tym wytycznym, należy już zawczasu przewidzieć, czego będzie oczekiwać miasto-zleceniodawca.

Zieleń miejska: zadania włodarzy

Klucz do sukcesu w ukwiecaniu miasta to odpowiednia konstrukcja założeń przetargu na pielęgnację zieleni i zakładanie nowych zieleńców. Zapis w przetargu o konieczności stosowania przez wykonawcę hydrożelu sprawia, że nasadzane drzewa, krzewy oraz inne rośliny będą zabezpieczone przed nadmiernym przesychaniem podczas wegetacji. Hydrożel zmniejsza częstotliwość podlewania oraz zminimalizuje przesiąkliwość warstwy gleby, w której znajdują się korzenie roślin.

odzywka-doglebowa-hydrogel-terra

Zieleń miejska: zadania przedsiębiorstwa ogrodniczego

Coraz więcej polskich miast ma świadomość tego, jak ważne jest umieszczanie w przetargach na utrzymanie zieleni miejskich podpunktu obligującego wykonawcę do stosowania hydrożelu Terra. To cenna wskazówka dla przedsiębiorstw zajmujących się zielenią – nie można dać się wyprzedzić konkurencji – należy pamiętać o zapisie na temat hydrożelu podczas przygotowań do udziału w konkursie. To szansa na pozytywne wyróżnienie się na tle innych uczestników przetargu.

hydrogel w nasadzeniach miejskich

Zobowiązując się do stosowania hydrożelu, przedsiębiorstwo znacznie zwiększa swoją szansę na wygraną w przetargu. Dzięki niemu zyskać można też daleko idące oszczędności już podczas realizacji projektu – preparat ogranicza częstotliwość podlewania, co dla firmy jest równoznaczne z mniejszymi nakładami pracy i zużyciem wody.

Hydrożel to korzyści zarówno dla miasta, jak i opiekującego się zielenią przedsiębiorstwa – czas na zysk!

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz