#zostańwdomu – ale co z kwiatami w pracy?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Otaczanie się zielenią wpływa pozytywnie na psychikę i… wydajność. Obecność roślin w miejscu pracy to nie tylko walor estetyczny, ale również większa motywacja do działania. Wielu z nas wybiera jednak pracę w domowych pieleszach – jak zabezpieczyć firmowe okazy w tym okresie?

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

 

donice terraform biuro jerzmanowa 2

źródło: www.terraform.pl

Kwiaty podleją się same!

Okazy, które zdobią otoczenie Twojego służbowego biurka w niczym nie różnią się od tych, które pielęgnujesz w domu. Zapewne znasz więc najważniejsze zasady i wiesz, że odpowiednia ilość wody to podstawa. Na czas swojej nieobecności zabezpiecz rośliny zapasem wody. Możesz zdecydować się na rozwiązanie „handmade” i wykorzystać zwyczajną butelkę po napoju bądź postawić na profesjonalne zestawy nawadniające. Na potrzeby niniejszego wpisu załóżmy, że przeciętnych rozmiarów roślina w donicy o średnicy 25 cm zużyje około 0,2 litra wciągu tygodnia.

 

System nawadniania – zrób to sam

Opcja chałupnicza jest banalnie łatwa do wdrożenia – potrzebujesz butelki z wydłużoną szyjką. W zakrętce wykonaj kilka dużych otworów. Butelkę wypełnij wodą, odwróć ją i umieść w podłożu – uważaj, by nie uszkodzić korzeni! W ten sposób roślina dostanie niezbędną ilość wody bez Twojego nadzoru i w dobrej kondycji przetrwa Twoją nieobecność.

jak wybrać donice dla biur donice terraform

źródło: www.makeithome.pl

 

Istnieje jeszcze jeden, bardzo ciekawy pomysł – ponownie sięgnij po butelkę, odetnij jej górną część. Po napełnieniu wodą ustaw ją nieco wyżej od donicy. Następnie umieść w podłożu i w butelce wąską nawilżoną bawełnianą ściereczkę lub sznurek. Zjawisko podciągania kapilarnego sprawi, że woda przemieści się po sznurku ze zbiornika do donicy, a tym samym zasili roślinę.

 

System nawadniania – miej oko na eko

A może stawiasz na bardziej estetyczne rozwiązania? W sklepie makeithome.pl wybierz system nawadniania marki Elho. Ten pastelowy, miły dla oka zbiornik wody jest dostosowany do łatwego umieszczania w podłożu (wydłużona końcówka ogranicza ewentualne zniszczenia korzeni) i bezproblemowego napełniania.

 

system nawadniania elho aqua care makeithomepl 1

źródło: www.makeithome.pl

 

To również gratka dla miłośników ekologicznego stylu życia – w przeciwieństwie do systemów nawadniania z tradycyjnych butelek, ten wykonany jest z odzyskanych materiałów i sam nadaje się do recyklingu.

 

system nawadniania elho aqua care makeithomepl 3

źródło: www.makeithome.pl

 

Inspirowani, życzymy Wam mnóstwo zdrowia i wytrwałości – wierzymy, że w tym trudnym okresie skupienie się również i na tych mniej istotnych, ale jakże radosnych stronach życia pozwoli nam wszystkim zachować uśmiech.

Dodaj komentarz